Dotační program pro sport byl rozdělen do dvou kategorií.

V první kategorii s rozpočtem 7 milionů korun, která je určena na podporu celoroční činnosti sportovních organizací, se sešlo 21 žádostí. Nejvyšší sumu získala TJ Lokomotiva, která registruje největší počet sportovní oddílu, a od města dostane více než 1 170 000 korun. Florbalovému klubu půjde 650 000 korun, téměř půl milionu dostane Karate Sport Relax. Město podpořilo také tanečníky, krasobruslaře, tenisty nebo sportovní střelce.

Půl milionu korun v druhé kategorii dotačního programu je určeno na sportovní akce na území města, například to budou Turnaj v minivolejbale, horolezecký Krosmaraton, Florbalové války, Mistrovství ČR v předtančení, hokejový turnaj Pohár města, Mistrovství ČR v karate, Dětská liga pro mladé hasiče nebo Českolipský City Cross Run.

Dlouhé přípravy

Městské dotace pro sportovní oblast se od letošního roku v České Lípě rozdělují podle nových pravidel. Jejich příprava vyvolávala od začátku řadu negativních reakcí některých sportovců, podle kterých byla pravidla diskriminační především vůči neolympijským sportům. Nová kritéria se podařilo doladit a schválit až v dubnu.