Inženýrský titul se mnoho let objevoval u inzerátů na českolipském úřadu práce před jménem tajemníka novoborského městského úřadu Antonína Metála. Tajemník však takový titul nemá.
Jak se titul k jeho jménu dostal, nedokázal nikdo odpovědět. „Nevím, co uvádějí na úřadu práce. Nezajímá mě to. Já takový titul nemám a nikde ho neuvádím,“ řekl na toto téma tajemník. „S úřadem práce jsem řešil jiný problém, a to znění výběrových řízení na různé pozice na městském úřadě, kdy úřad práce uváděl zkreslené informace,“ dodal.
Možnou chybu při zadávání inzerátu potvrdila i ředitelka úřadu práce Zdeňka Cibulková. „Je to historická záležitost. Kontakt na zadavatele inzerátu se zadává jen jednou a při každé další nabídce pracovního místa se tento kontakt převezme z databáze,“ vysvětluje ředitelka.
„Je možné, že při tom původním zadání jména uvedla úřednice nesprávně titul. Nechám však vyhledat původní žádost o zveřejnění nabídky zaměstnání, čímž se celá věc objasní,“ pokračuje. Podle jejich slov je to ale velmi složité a bude to trvat i několik dní. Tajemník si je jistý tím, že takoví titul nikdy neuvedl, což během následujících dní dokáže prohledávání archivu úřadu práce.
Proč se však proti uvádění nepravdivého údaje neohradil, odpovědět nedokázal. Vůbec o tom prý nevěděl. Chybného titulu si dle vlastních slov nevšiml, ale proti chybným údajům v textu zadávaných inzerátů se ohrazoval.