Lidem ze společnosti Golf Česká Lípa, která golfový areál buduje, se už podařilo mimo jiné postavit parkoviště, osít první čtyři jamky a také vybudovat kryté odpaliště, takzvaný driving range.Odtud může cvičně odpalovat až osm lidí najednou. Za zády přitom mají budoucí hřiště, budoucí greeny s jamkami, rybníky i panoramatem Svojkovských skal na obzoru.

„Odpaliště, farwaye i greeny pro prvních devět jamek se budují, byla dokončena modelace, jsou navezeny veškeré konstrukční vrstvy greenů. Byl spuštěn závlahový systém a oseli jsme první čtyři hrací plochy. Tráva by na nich měla ideálně růst zhruba jeden rok. Potom bude konečně možné u nás kromě odpalů trénovat také krátkou hru," říká Ivan Solfronk, předseda představenstva Golf Česká Lípa a hlavní investor hřiště.

Nové odpaliště za Českou Lípou.Přestože hřiště ještě nestojí, Golf Club Česká Lípa už sdružuje kolem padesáti členů a v sobotu pro ně uspořádal Den otevřených dveří.

Zatrénovat si při této příležitosti přijel mimo jiné někdejší basketbalový reprezentant a českolipský odchovanec Petr Janouch, který nyní pracuje jako sportovní komentátor basketu i golfu na stanici Nova Sport.

Společnost Golf Česká Lípa má za sebou úspěšně územní řízení pro 1. etapu výstavby golfového areálu a průběžně buduje jednotlivé objekty. Kromě parkoviště, driving range a prvních osetých jamek by v areálu měla vzniknout také stavba pro zázemí golfového klubu.

Její podobu navrhla významná česko-německá architektka Edith Weiss-Borchardtová. Rodačka z Jablonce nad Nisou a dcera českých emigrantů se v Německu vdala a s manželem našla před lety nové zázemí na Českolipsku. V roce 2000 připravovala interiéry pro zasedání NATO v Praze. Pro Českou Lípu zase mimo jiné navrhla budovu nového divadla (která zvítězila v anketě obyvatel města) i objekt supermoderní sportovní haly. Ani jedno se nerealizovalo.

„Golfové hřiště bude mít unikátní postavení na půl cesty mezi Českou Lípou a Novým Borem. A doufáme, že právě díky tomu si získá oblibu mezi obyvateli obou měst i dalšími. Golf už dávno není sportem pro majetné, jak se tvrdilo. Pořídit základní výbavu je dnes srovnatelné nebo často levnější než u dalších sportů jako je třeba lyžování," láká zájemce Zuzana Solfronková ze společnosti Golf Česká Lípa. O průběhu příprav golfového hřiště za Českou Lípou budeme dál informovat.

Nové odpaliště za Českou Lípou.