Soutěž Okrskář roku se koná již od roku 2014. Na Krajském ředitelství policie Libereckého kraje je 205 okrsků, v kterých působí 186 okrskářů. Z nich komise vyhodnotila 10 nejlepších, které ve své činnosti opravdu vynikají. Slavnostní vyhlášení soutěže proběhlo na začátku února v kavárně Pošta v Liberci.

Úvodního slova se ujal ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje Libor Špráchal. „Děkuji všem za účast v soutěži, velice si toho vážím. Osobně vnímám, jak je vaše práce důležitá a velice si vás vážím i vaší dobře odvedené práce. Velmi mě potěšili vaše znalosti a vědomosti a do budoucna vám přeji mnoho elánu nejen do práce,“ uvedl Špráchal. Zdůraznil, že všichni zúčastnění jsou vítězové, neboť vybráni byli skutečně ti nejlepší z nejlepších.

Vítězem 9. ročníku soutěže se stal Martin Rybář z Obvodního oddělení policie Jablonec nad Nisou. Druhý se umístil Pavel Jáchim z Frýdlantu a třetí příčku obsadil Ondřej Vodička z oddělení ve Cvikově.

Slavnostního vyhlášení se zúčastnil i zástupce Policejního prezidia Petr Sehnoutka z Ředitelství odboru pořádkové policie, který vítězi předal putovní pohár, a hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který nad soutěží převzal záštitu. Pozvání také přijali členové hodnotící komise, která se skládala nejen z policistů, ale i ze starostů měst a obcí a senátorů.

Prvním třem oceněným předal hejtman dukát Svaté Zdislavy, která je patronkou Libereckého kraje, a také patronkou rodinného štěstí, přímluvkyní snoubenců, ochranitelkou manželství a uzdravovatelkou nemocných.