Obyvatelé města mohli týden připomínkovat návrh nových jízdních řádů městské autobusové dopravy, které začnou platit od 1. března letošního roku.
Občané si tuto příležitost nenechali ujít a na úřad došlo mnoho námětů a připomínek. „V součtů a připomínek. „V současné době pracovníci odboru dopravy vyhodnocují asi sto padesát podnětů od občanů. Nejvíce se týkaly upřesnění časů autobusů, které jezdí do průmyslové zóny a na největší českolipská sídliště,“ shrnula tisková mluvčí městského úřadu Kateřina Amrichová.
„Zastupitelé v loňském roce schválili optimalizaci systému městské autobusové dopravy, který bude v plném rozsahu spuštěn 1. března letošního roku,“ řekla starostka Hana Moudrá.
Asi nejvíc nespokojení jsou obyvatelé části Slovanka. Doposud jezdily dvě linky ze sídliště přímo k nemocnici. Podle nových jízdních řádů budou muset cestou směrem na Špičák přestupovat. „Na Slovance žijí převážně obyvatelé starší generace a nemocnici velmi často navštěvují. Nejen pro starší generaci a nemocné lidi je věc přestupování, orientace se v autobusech, jízdních řádech velmi náročná. V neposlední řadě je nemocnice významným zaměstnavatelem města a nám, jejím zaměstnancům vznikne problém se do zaměstnání i ze zaměstnání autobusy MAD dostávat,“ píší obyvatelé Slovanky.
„Další, podstatný problém budou mít naše děti, studenti gymnázia. Opět není linka, která by je z této části města dopravila bezpečně, bez přestupu do školy. Na autobus MAD, který jede ke gymnáziu přímo z Dolní Libchavy budou muset chodit až do Nawkovy ulice, to je z některých částí Slovanky až 15 minut chůze, a tudíž přecházet velmi frekventovanou ulici Děčínskou, z čehož jako rodiče máme samozřejmě strach.“
V průběhu února radnice zveřejní konečné verze schválených jízdních řádů a zároveň představí nový systém městské autobusové dopravy. Poslední den měsíce února ve 24 hodin dojde k definitivnímu utlumení starého systému a od 1. března 2008 bude spuštěn nový systému MAD v plánovaném rozsahu.