VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V České Lípě jezdí autobusy opět zadarmo

Česká Lípa - Město změnilo dopravce, jízdné však nemůže vybírat.

21.2.2008 4
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Městská hromadná doprava bude v příštích šesti týdnech opět zdarma. Provozuje ji společnost ČSAD Semily. O této změně rozhodlo vedení města.
„Je mi velice líto, ale opět došlo k nesrovnalostem se společností Vett, a.s. Tak, aby byla doprava v našem městě plnohodnotně zajištěna, domluvili jsme se s firmou ČSAD Semily, aby nám pomohli svými službami,“ komentuje starostka Hana Moudrá. Na dotaz, o jaké konkrétní nesrovnalosti šlo, neodpověděla a odkázala nás na Tomáše Roubička. Ten je v tomto případu klíčovou osobou, neboť je zároveň generálním ředitelem ČSAD Semily a předsedou představenstva firmy Vett. Je velmi podivné, že se představitel dvou společností za jednu s městem dohodne, za druhou nikoliv. Chtěli jsme mu položit otázky k tématu, ve středu ale nebral telefon. Prostřednictvím sms slíbil odpovědi, ale po dalších pokusech dovolat se mu měl vypnutý mobilní telefon.
Starostka Hana Moudrá zároveň poukazuje na to, že cestující budou jezdit zdarma. Jenže to není tak docela pravda. Už vloni provozovala MAD v České Lípě společnost ČSAD Semily. Jak tenkrát Hana Moudrá řekla, město za těchto pět týdnů zaplatilo téměř dva miliony korun. „Doprava od ČSAD Semily není dražší, ale kvůli absenci licence se nevybíralo jízdné, což částku zvýšilo asi o 120 tisíc korun,“ vysvětlila starostka, proč byla cena od náhradního dopravce vyšší než by zaplatili Vettu. Cestující tedy sice neplatili, ale tuto službu zaplatilo město ze svého. Tudíž na ni přispívali i ti, kdo nikdy autobusem MAD vůbec nejeli.
„Do konce měsíce února bude město zajišťovat tzv. smluvní dopravu, za kterou nelze jízdné vybírat,“ vysvětlila důvod tohoto kroku mluvčí radnice Kateřina Amrichová. Občané by podle mluvčí změnu dopravce neměli pocítit, jízdní řády jsou naplňovány v plném současném rozsahu.
I po 1. březnu bude společnost ČSAD Semily, a.s. v České Lípě zajišťovat městskou autobusovou dopravu, a to na základě výsledku koncesního řízení. „S touto společností již nyní dopravní odbor úřadu pracuje na spuštění nového optimalizovaného systému městské dopravy, které je připraveno právě na první den následujícího měsíce,“ upozornila Kateřina Amrichová.
„Od počátku března najíždíme na nový optimalizovaný systém městské dopravy. Chceme, aby si občané našeho města na nové jízdní řády měli možnost co nejlépe zvyknout. Mohu již dnes prozradit, že proto Českolipanům chystáme v prvním měsíci jako bonus ježdění zdarma,“ slibuje opět Hana Moudrá. Informace o jízdních řádech ale město dosud nezveřejnilo.

Autor: Eva Vlastníková

21.2.2008 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení