Deník pro obyvatele Českolipska udělal průzkum, jak jsou cestující spokojeni s novým systémem městské dopravy. Po týdnu provozu je výsledek překvapující. Pět až deset minut zpoždění na každé lince, prázdné autobusy, které křižují město zbytečně a nervózní cestující, kteří se špatně a nebo vůbec nedokáží zorientovat v nových trasách a jízdních řádech. Nespokojení jsou i řidiči, někteří se dokonce rozhodli prozradit své jméno a otevřeně promluvit o tom, co je trápí.
Zastávka Banko, druhá hodina odpolední. Linka 217 - zpoždění osm minut, linka 215 – zpoždění sedm minut, linka 201 zpoždění čtyři minuty, linka 206 jede o celých třináct minut dříve než jet měla – takhle bychom mohli pokračovat linku po lince, autobus po autobusu. Za celou hodinu, kterou jsme na zastávce strávili, přijely včas pouhé dva spoje.
Řidiči krčí bezradně rameny, ale někteří se odhodlají promluvit a dokonce zveřejnit i své jméno. „Je to špatně nastavený celý systém, časování je stejné ve špičce jako v šest ráno,“ vysvětluje nám Bohumil Zelenka, který řídí linku 217. Co to znamená v praxi? To, že řidič má v jízdním řádu na průjezd městem vyměřen stejný počet minut v době, kdy je město úplně prázdné (v šest večer), nebo kdy je špička (ve čtyři odpoledne). „Což je ale samozřejmě zcela nemožné! V centru je ve špičce až čtyřikrát tolik aut,“ rozčiluje se řidič.
„Měla jsem jet do práce z Lad,“ vypráví nám zase cestující Žahourková a pokračuje: „Autobus ale vůbec nejel, čekala jsem ráno od devíti a v půl desáté jsem to už nevydržela a vzala si taxíka. Kdo mi to ale zaplatí?“ končí své vyprávění rozezleně. A není se co divit. Nestěžuje si sama. Ostatní se postupně přidávají. „Jezdí pravidelně o deset minut později,“ říká paní Novotná, která marně vyhlíží autobus, který by ji měl odvézt na zastávku Špičák Dlouhá.
Pozoruhodná je i obsazenost autobusů. Některé přijíždějí úplně prázdné, například linka 209. Řidič Fyk jen pokrčí rameny: „Nejel zatím vůbec nikdo, ale co já s tím nadělám.“ Podobně prázdných autobusů přijíždí celá řada: v lince 217 jsou čtyři lidi, v lince 205 pět lidí atd.
„Některé autobusy jezdí prázdné celý den, jako například 201, to je úplně nesmyslná linka,“ říká Bohumil Zelenka. To nám potvrzuje i další z řidičů, který se ovšem z obavy o ztrátu zaměstnání a postih od ČSAD Semily bojí říct své jméno. „Jezdím takhle prázdný celý den, ale mě je to jedno, já to neplatím.“ I on řídí prázdný autobus. Na konečnou zastávku ČD jich v neděli mezi druhou a třetí hodinou odpoledne přijelo prázdných či s jedním nebo dvěma cestujícími několik.
„Dřív jak to jezdilo, to bylo lepší.“ mává rezignovaně rukou paní Hantalová a shrnuje tak názor většiny cestujících.
Deník se proto rozhodl v průzkumu pokračovat. Tentokrát jsme vybrali dvě náhodné zastávky, v den volna (neděle) a v pracovní den (pondělí), mezi druhou a třetí hodinou odpolední. Příště se podíváme, jak linky jezdí večer a brzy ráno. Zároveň vyzýváme cestující, aby se s námi podělili o své zkušenosti s optimalizací MAD a zaslali příběhy podobné těm, které jsme otiskli – a to bud´přímo do redakce Českolipského deníku, nebo na mail: ceskolipsky@ denik.cz. Pro naše čtenáře budeme v průzkumu pokračovat.