Akce se konala od 17.00 do 21.00 hodin. V kraji se pohybovalo téměř padesát policistů, kteří vystřídali více než sto stanovišť. "Kontrole se podrobilo 336 řidičů. 63 z nich se dopustilo dopravních přestupků. 57 řidičů dostalo na místě pokuty, jejichž celková výše byla 18 300 korun. 6 přestupků policisté zadokumentovali a následně postoupili do správního řízení," uvedla tisková mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Alkohol a návykové látky

Dva řidiči měli pozitivní výsledek dechové zkoušky, jeden řidič byl na Semilsku, který nadýchal 1,45 promile a druhý řidič na Jablonecku s hodnotou 1,5 promile. Další tři řidiči byli pod vlivem drog. Ve dvou případech na Jablonecku a v jednom na Českolipsku.

"Nejčastějším přestupkem, za který řidiči platili pokuty, byl nevyhovující technický stav vozu, a to ve 14 případech. Ostatní řidiči platili pokuty za nepoužití bezpečnostních pásů, celkem v 11 případech, v jednom případě nebyl použit zádržný systém. Našli se i tací, kteří překročili nejvyšší dovolenou rychlost, a to celkem 2 řidiči. Celkem ve 4 případech usedli řidiči za volant bez příslušného řidičského oprávnění a 7 řidičů nepředložilo doklad o pojištění odpovědnosti," dodala Šrýtrová.

Pozornosti policistů neunikli ani chodci. Dva porušili zákon o silničním provozu a policie jim na místě uložila pokutu. "Během akce byla i na jednom ze stanovišť policistka z oddělení tisku a prevence společně s krajskou koordiátorkou BESIP Markétou Novotnou a zástupcem Týmu silniční bezpečnosti, kteří rozdávali řidičům reflexní vesty pro spolujezdce a také věnovali pozornost viditelnosti chodců a cyklistů. Ty obdarovali reflexními páskami a reflexními taškami," uzavřela Šrýtrová.