Vyhlášení veřejné zakázky za více než milion korun schválili zastupitelé. Šest stovek školáků a místní sportovci, kteří zde trénují, by jej tak mohli využívat již od letošního podzimu.

„Protože jde o naši jedinou školu, která disponuje atletickým zázemím, rozhodli jsme se, že úpravy provedeme, i když jsme s nimi v rozpočtu nepočítali," předesílá starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

Ve školním sportovní areálu je víceúčelové hřiště s umělým povrchem, beachvolejbalové hřiště, dvousetmetrový atletický ovál, doskočiště pro skok daleký a hřiště s tartanovým povrchem. Sportoviště využívá nejen škola při hodinách tělesné výuky a volnočasových aktivitách, ale slouží i sportovním klubům a oddílům.

Součástí veřejné zakázky v předpokládané hodnotě 1.210.000 korun je odvodnění centrálního víceúčelového hřiště o rozměrech 45x25 metrů. To pomůže vyřešit problém s vodou, která se zde po každém větším dešti dlouho drží. Práce počítají rovněž s výměnou již nevyhovujícího umělého trávníku 1. generace za 3. generaci s výrazně lepšími vlastnostmi.

Zároveň atleti získají nový samostatný sektor pro skok do výšky o rozloze 160 m2, dosud totiž k tréninku využívali prostor hřiště s tartanovým povrchem.

„Větší část z investice pokryjeme z rezervního fondu. Podílet se bude ze svého rozpočtu i sama škola, která má připraveno 300.000 korun. Věříme ale, že soutěží se nám ještě podaří cenu zakázky snížit," říká Jaromír Dvořák. Ten doplňuje, že stejný model financování, tedy z rozpočtu města, je připravený navrhnout zastupitelům i v případě obnovy sportovišť pro Základní školu náměstí Míru.

„Evropské dotační programy jsou pro období 2013 až 2020 nastavené tak, že na takový typ investic nepamatují. Peníze se dají získat jen z Ministerstva pro místní rozvoj, kde je ale kvůli tomu velký převis žadatelů. My jsme bohužel v případě této školy nebyli úspěšní. Zkusíme zažádat ještě příští rok, kdy by mělo mít ministerstvo ze státního rozpočtu více peněz. Pokud by se situace opakovala, využijeme v roce 2018 vlastní zdroje," dodává Jaromír Dvořák.