Když totiž policisté loni 7. prosince vyjížděli prověřit oznámení ze Zákup, během cesty zaslechli prostřednictvím relace v radiostanici, že došlo v Mimoni u čtyřletého chlapce k selhání životních funkcí a na místě probíhá resuscitace ze strany rodičů.

„Nezaváhali ani na chvíli a vydali se na místo. Po příjezdu Šimon Hotový vběhl do domu a zahájil nepřímou srdeční masáž a poté společně s Dominikem Husákem přiložili elektrody automatizovaného externího defibrilátoru,“ popsala zásah krajská mluvčí policie Klára Jeníčková.

Přístroj výboj nedoporučil, a tak policisté nadále sami pokračovali v nepřímé srdeční masáži. Krátce po nich dorazily další složky integrovaného záchranného systému a záchranáři chlapce transportovali do Fakultní nemocnice v Motole. „K dnešnímu dni je již Jiříček doma s rodiči,“ dodala Jeníčková.

Vážení páni policisté z Mimoně, chceme vám moc poděkovat za včasnou pomoc při záchraně života našeho čtyřletého syna Jiříčka, kdy jste dne 7. 12. 2023 ve 13:45 hodin přijeli jako první s defibrilátorem a ihned jste začali s oživováním Jiříčka, který nedýchal. Syn má mimo jiné epilepsii a stále se nedaří nastavit léčbu, aby neměl záchvaty. Ale tento záchvat byl velmi závažný a dlouhý. Jsme moc rádi, že tu máme takové profesionály, kteří když bude zase nejhůře, tak pomohou. Vážíme si moc Vaší obětavé práce. Děkujeme za Jiříčka.

Podívejte se: Tradiční karneval v Mimoni se opět povedl. Děti byly nadšené

Karneval v Mimoni se povedl. Děti byly nadšené. | Video: Ladislava Sdrzallek