Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dohadují se o Mitopáku

MIMOŇ - V Mimoni se zastupitelé přou o koupi závodního klubu Mitop z finančních prostředků za prodej technických služeb

7.11.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Milan Jaroš

Město Mimoň prodalo v loňském roce Technické služby Mimoň soukromé firmě. Zatím má město peníze uložené na termínovaném účtu. Zajímalo nás, na jaké účely chce nabyté finanční prostředky vynaložit.
O využití všech financí z prodeje technických služeb se zatím zastupitelé nedohodli. Spory vyvolává koupě Závodního klubu Mitop, která byla odsouhlasena na zasedání města v září tohoto roku, a která bude město stát asi 2,5 milionu korun.
Město chce „Mitopák“ získat do svého vlastnictví, aby ho mělo pod kontrolou. Bojí se, aby se v něm nezabydleli nepřizpůsobiví občané, nebo aby v něm nebyl další nežádoucí podnik typu herna. Po rozhodnutí o koupi odstoupil ze zastupitelstva Josef Netušil, který již dříve uvedl, že pokud se peníze z prodeje technických služeb použijí bez rozumného důvodu, rezignuje na svůj mandát.
Zakoupení klubu Mitop městem se nelíbí ani člence zastupitelstva Lence Grešlové. „Bylo by lepší, kdyby se peníze použily na nějakou větší investiční akci, například na rekonstrukci náměstí 1. máje,“ vysvětluje Lenka Grešlová.
Podle ní není dobré peníze „rozdrobit“ na věci jako je klub Mitop. „Je v něm nevyhovující sociální zařízení a také plíseň. Investice, kterou bude potřeba provést, půjde do milionů korun. Návratnost odhaduji na 50 nebo více let,“ uvedla Lenka Grešlová.
S tím nesouhlasí starosta František Kaiser: „Objekt je zachovalý a provozuschopný. Je potřeba jen drobná oprava sociálního zařízení, která se vejde do 50 tisíc.“ Podle něj si klub vydělá jak na svůj provoz, tak na plat správce. „V dohledné době, tak minimálně pěti let, nebude potřeba provést větší investice,“ dodal František Kaiser.
Zastupitel Václav Konopiský se domnívá, že koupě „Mitopáku“ je sporná. „Je rozumné, aby město mělo budoucí využití pod kontrolou“, uvedl Václav Konopiský. Upozornil na to, že budova bývalé mateřské školy, dříve také ve vlastnictví Mitopu, chátrá. Uvědomuje si ale, že problematických objektů je v Mimoni více a není si jistý, že toto jsou dobře vynaložené peníze.
Město chce finance z prodeje technických služeb použít také na financování různých projektů z evropských fondů. Peníze jsou potřeba na předfinancování projektů s tím, že až 90 procent vynaložených prostředků je možné získat z fondů Evropské unie. Výhoda je v tom, že když má město vlastní finance, nemusí si brát úvěr, jako to musí dělat jiné obce.
Prvním projektem, na který město na konci října podalo žádost o grant, je zateplení mateřské školy v Eliášově ulici. „Letos se začalo s projektovou přípravou, samotné práce mají probíhat v letech 2008 a 2009. Celkové náklady mají být 5,3 milionu korun,“ sdělila nám Hana Kunešová z finančního odboru.
Další projekty se připravují na rok 2008. „Plánujeme například další zateplování budov. Peníze použijeme také na zpracování energetických auditů,“ uvedl František Kaiser.

Další zprávy z regionu najdete zde

7.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Firma Bombardier je největším světovým výrobcem letadel a vlaků.

Vyrábějí vlaky pro Rakousko. V České Lípě vznikne až tři sta jednotek vlaků

Lokomotiva Česká Lípa - Stráž nad Nisou 3:0. Českolipský Pospíšil (ve žlutém) souboji s Kaprasem.

Mimoň vede tabulku, stoupá i Lokotka

ANKETA: Měly by být pravomoci prezidenta posíleny?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Úředníci budou držet volební pohotovost

Českolipsko – V případě ztráty občanského průkazu mohou voliči využít pohotovosti na českolipském pracovišti osobních dokladů.

Lípa Musica nabídne Hravého Harlekýna

Česká Lípa - Šestý týden 16. ročníku MHF Lípa Musica má jen jednu zastávku, Centrum textilního tisku v České Lípě.

KRÁTCE: Na cyklostezku si v Ralsku ještě počkají. Centrum Lípy je rozkopané

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení