Dvacet domácností v mimoňské čtvrti Letná se na téměř dva dny ocitlo bez tepla a teplé vody.
„Všechno včas platíme a přesto přijdou dělníci a vypnou nám teplo,“ řekl rozzlobeně šestašedesátiletý nájemník domu Josef Homola. „Bydlíme tu už téměř čtyřicet let a tohle se nám ještě nestalo,“ dodal.
Dům od společnosti Mitop koupil i s nájemníky v dubnu letošního roku Jan Bernart a až do čtvrtka bylo podle nájemníků vše v pořádku.
Obyvatelé domu se domnívali, že nový majitel za ně neplatí zálohy na teplo, a proto jim ho mimoňská teplárna odpojila.
Jejich obavy se však nenaplnily a po tom, co se do řešení problému vložil místostarosta města Stanislav Baloun a naše redakce, vyšlo najevo, že nový majitel domu pouze opomněl uhradit náklady na elektřinu podle elektroměru, který počítá spotřebu domovního výměníku na rozvod tepla a teplé vody.
Teplárna tento elektroměr ve čtvrtek bez vědomí majitele domu odpojila a zamezila tak dodávkám tepla do dvaceti domácností. Podle majitele domu jde o několik stokorun, které samozřejmě uhradí hned, jak to bude možné. Za elektroměr neplatil, protože se domníval, že jednou za rok mu teplárna tuto elektřinu přefakturuje a vše zaplatí najednou. Bohužel se domníval špatně a došlo k této nepříjemnosti.
„Jsem rád, že se do hry o teplo zapojil také českolipský deník,“ říká místostarosta Stanislav Baloun.
„Společnými silami se nám podařilo tento problém vyřešit a v pátečních odpoledních hodinách pracovníci teplárny opět elektroměr zapojili a obyvatelé domu už nemrznou,“ dodává.

 

REAKCE NA ČLÁNEK - Mimoňská teplárna výpadek nezavinila

Výměníková stanice jejíž provoz byl na čas odpojený je napojená na elektroměr bývalé mandlovny v domě. Dle smluvního vztahu je odebraná elektrická energie jedenkrát ročně přefakturována dodavateli tepla ENERGII Holding a.s. Vzhledem k tomu, že současný majitel objektu neuhradil zálohy na odběr elektrické energie rozvodným závodům ČEZ, byla dodávka elektrické energie rozvodnými závody přerušena a tím i odstavena výměníková stanice v tomto domě.
Provoz stanice je dálkově monitorovaný jedenkrát denně, vždy v sedm hodin ráno. V pátek 16.listopadu pracovníci mimoňské teplárny zjistili, že výměníková stanice je mimo provoz a následně byl dispečink informován o přerušení dodávky tepla. Okamžitě jsme povolali servis a následně učinili kroky pro zajištění dodávek tepla a teplé užitkové vody obyvatelům. S majitelem objektu se podařilo až kolem dvanácté hodiny v pátek zřídit provizorní přívod elektrické energie. K úplnému obnovení dodávek tepla a teplé vody došlo krátce po třinácté hodině.
Pochybení není na straně ENERGIE Holding a.s., jakožto dodavatele tepla, ale na straně majitele zásobovaného objektu. (autor je členem představenstva ENERGIE Holding)

napsal člen představenstva ENERGIE Holding a.s. BOHUMÍR FILA

 

Další zprávy z regionu najdete zde