Město Mimoň zrealizovalo projekt s názvem „Projektová dokumentace cyklostezka Mimoň“. Výstupem je projektová dokumentace, která je potřebná pro stavební řízení a výběr zhotovitele stavby.
„Zahájení výstavby je závislé na získání finančních prostředků, o které budeme usilovat na více frontách,“ říká místostarosta města Mimoň Stanislav Baloun.
Začátek cyklostezky bude nedaleko zámeckého mostu a povede po levém břehu řeky Ploučnice směrem k supermarketům a dál mezi nimi. „Zajímavostí je, že se silnicí směřující na Mnichovo Hradiště se bude cyklostezka míjet mimoúrovňově,“ upřesňuje místostarosta.
„Cesta povede těsně podél řeky pod mostním obloukem,“ dodává s tím, že projekt museli konzultovat také s Povodím Ohře, které dalo tomuto návrhu zelenou.
Po proudu řeky by se pak cesta měla stát součástí plánované cyklomagistrály Ploučnice, která by měla vést ze Stráže pod Ralskem přes Mimoň a Českou Lípu až do Děčína.
Mimoňský úsek cyklostezky v plánované délce přibližně jeden kilometr bude mít asfaltový povrch a bude tři metry široký. Využívat jej budou moci samozřejmě i bruslaři.
Směrem z Mimoně proti proudu řeky je část cyklostezky také vybudována, ale prozatím se jedná jen o zpevněné polní a lesní cesty, které mohou využívat pouze cyklisté. „V budoucnu by se cyklostezka měla stát velkým lákadlem turistů, které jim bude sloužit nejen jako místo pro trávení volného času. Stezka se stane také důležitou spojnicí mezi turistickými letovisky,“ sdělil starosta František Kaiser.

Další zprávy z regionu najdete zde