Kdy rekonstrukce historické památky skončí, není prozatím jisté.
Hlavním důvodem toho, proč rekonstrukce nepokračují, je nedostatek finančních prostředků. „V roce 2006 jsme žádali o dotaci na mimisterstvu financí a ze dvou programů ministerstva kultury. Měli jsme zájem zažádat o dotace z tzv. norských fondů, ale nebylo nám to regionálním pracovištěm doporučeno, neboť jsme byli s přípravou dál, než požadují podmínky,“ uvedl místostarosta Mimoně Stanislav Baloun.
Podmínky pro získání dotací z některých dotačních zdrojů nejsou jednotné. V případě norských fondů se požaduje, aby výběrové řízení bylo zahájeno až po datu rozhodnutí o udělení grantu a po odsouhlasení podmínek pro daný projekt.
Město obdrželo v loňském roce z havarijního fondu ministerstva kultury 500 tisíc korun. Firma SaM, která je dodavatelem stavby, zahájila opravy a provedla zajištění mostu v hodnotě zhruba jednoho milionu korun. Kdy ale veškeré opravy skončí, je zatím ve hvězdách.
„Mimoň má v rozpočtu pro rok 2007 připravenou částku 900 tisíc korun,“ dodal místostarosta. Potřebují ale více.Na základě zjištěného stavu zhotovitel rekonstrukce mostu ale sdělil, že další krok musí být proveden v hodnotě minimálně 6 milionů korun.
V současné době městu běží opět žádost na ministerstvu kultury v havarijním fondu. Podle slov místostarosty se Mimoň bude znovu pokoušet získat dotace z ministerstva kultury a z ministerstva financí. Současně se připravuje na podání žádosti na dotace z norských fondů a do programu Evropské unie.
„Už to trvá na můj vkus docela dlouho. Je škoda, že se na ministerstvech nenajdou peníze na opravu tak vzácné památky, jakou náš most je. Chodím přes něj domů prakticky každý den,“ vyjádřila se Iva Běličková z Mimoně.
A není sama, komu se to, že se oprava mostu zastavila, příliš nelíbí. „Je škoda, že se na to nenajdou peníze. Na cokoliv jiného ale ano. Naštěstí už víme, že nám most při povodni alespoň neodplave,“ pousmál se ironicky Václav Jurčík.