Ocenit nebo neocenit lidi, kteří podle mínění radnice městu v minulém roce pomohli? Starosta František Kaiser se domnívá, že by bylo záhodno poděkovat formou udělení Ceny města Mimoně. Neváže se k ní žádný finanční dar, cena má podobu skleněné plastiky s erbem města a písemného poděkování. Držitelé se zapíší do pamětní knihy.

Komise, která vybírala osobnosti, vytipovala čtyřiapadesát jmen. Zastupitelé ale byli jiného názoru. „Cena udělovaná městem by měla být prestižní, oceněný by měl být člověk, který měl přínos pro město. Nenavrhovat padesát lidí, ale jednoho nebo dva,“ dala se slyšet zastupitelka Šárka Krousová.

Některé lidi vůbec neznáme

„Ocenění ztrácí úroveň a prestiž. Některá jména neznáme vůbec, měli jsme dostat nominace s vysvětlením,“ přidala se Lenka Grešlová, která se domnívá, že například hejtman Stanislav Eichler cenu dostat nemá. „Měl pomoci získat městu objekt v Nádražní ulici, ale ten město ještě nemá,“ oponovala. Dál se jí nelíbila nominace bývalého hejtmana Petra Skokana či exposlance Juraje Ranince.

Pracovali nad rámec povinností

Starosta vysvětlil, že cenu udělují za minulý rok. „Hejtman musí pracovat pro celý kraj, ale angažoval se hodně pro nás. Patří tam lidé, kteří dělají nad rámec svých pracovních povinností, proto si naše poděkování zaslouží,“ vysvětloval.

„Bývalý poslanec Juraj Raninec nám zajistil dva a půl milionu korun a sklidil za to velkou kritiku ODS, která dává peníze z medvěda do míst svého vlivu. Byla to jeho osobní odvaha, proto je naše poděkování důležité,“ míní místostarosta Stanislav Baloun.

Tyto argumenty však zastupitele nepřesvědčily. „Je to škoda. Jsou tam navržení lidé, kteří už nejsou na svých dřívějších postech. Mrzí mě, že jim nemohu vyjádřit dík,“ dodal František Kaiser.