Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Minigolf v Dubici: od papírování přes zvonkohru na trojce až k vyčerpání

Česká Lípa - Radnice v České Lípě oficiálně zpřístupnila začátkem srpna areál koupaliště v Dubici. Návštěvníci mohou nově využít hřiště na plážový volejbal, stoly na ping-pong, ale i minigolfové hřiště.

6.8.2015 1
SDÍLEJ:

Redaktoři Českolipského deníku osobně otestovali nově otevřené minigolfové hřiště s osmnácti jamkami v českolipské Dubici.Foto: Deník

Osmnáct jamek ukrytých za záludnými překážkami v zadní části areálu, taková byla včerejší výzva pro redakci Českolipského deníku, která se hřiště rozhodla na vlastní kůži otestovat.

Žádná zábava není zadarmo, a tak naše odpolední klání začalo u peněženek. Z jejich útrob jsme každý museli vylovit 40 korun a nakonec dalších 550 coby zálohu za hůl a míček. Štěstí, že jsme před cestou navštívili bankomat.

Minigolfové hřiště má na starost mladý brigádník. Svou práci odvádí do posledního puntíku, a tak než naše investice dostáváme černé na bílém, vyčkáváme na prudkém slunci několik dlouhých minut.

„Do drah je zakázáno vstupovat nebo na ně našlapovat. Minigolf se hraje míči a holemi, účelem hry je dostat míč co nejmenším počtem úderů ze základního pole do cíle, kterým je jamka," bavíme se mezitím pravidly minigolfu. Dobře, že je dostáváme vytištěné s sebou. Protože jsme si ani nedokázali vybavit, kdy naposledy jsme minigolf hráli, ukázala se pravidla záhy jako velice užitečná.

Především pak informace o trestném bodu navíc, pokud hráč ani po šesti započítaných úderech nedosáhne jamky. Zalíbení jsme našli v pravidle, které povoluje posunutí míčku na nejbližší černou čáru v případě, že se nachází u mantinelu. Bylo přesně 13 hodin, když naše referentka Tereza Lorencová vyslala první míček vstříc jamce na dráze číslo 1.

Věděli jsme, že na hru máme od té doby přesně hodinu. Mladíkovi, který bedlivě sledoval naše první odvážné pokusy, ale zřejmě brzy došlo, že bychom se mohli dostat do časové tísně, a přidal k dobru 15 minut. Jedničku jsme jakž takž překonali, první potíže na sebe ale dlouho nenechaly čekat. Dvojka přinesla záludné triangly, neúspěšné pokusy pak rozezněly překážky na trojce, až to připomínalo zvuk zvonkohry.

„Míček musí být v klidu, to je taky pravidlo," zdůvodnil si mírný rozpor s pravidly redaktor Michael Polák u dráhy číslo pět, když míčku zkřížil cestu holí. Trestné body jsme mu pro tentokrát prominuly. „Co nás asi čeká potom. No bezva, košíček, tak to se rovnou kryjte," pokračovala hra na dráze číslo 6, po které nás čekal úkon hodný zkušeného golfisty aneb Jak odpálit míček a trefit se do sítě. Skóre pro dámy bylo nakonec po čtyřech, mužský zástupce odešel s plným počtem. Naše průměrné výkony nás příliš nepřekvapovaly, ovšem že jsme se k dráze číslo 8 dostali po pětačtyřiceti minutách, to jsme rozhodně nečekali.

Nejen kvůli času, ale hlavně kvůli tropickým teplotám, jsme se rozhodli přidat tempo. Zjistili jsme, že u devítky existuje reálná hrozba vyskočení míčku z dráhy, na desítce je zase dobré zvolit metodu přiblížení míčku, než trefovat naráz a taky že na první pohled hrůzostrašné překážky lze zdolat i napoprvé.

Ve 14.05 zdárně zdoláváme rouru na dráze 12 se skóre 2, 2, 3. Pak dvakrát „malé okénko do světa", jak jsme přezdívali překážky na dalších dvou stanovištích, až se upocení blížíme ke konci.

„Musíte k tomu přistupovat s něhou," radí redaktor Polák, zatímco už všem docházejí síly natolik, že bychom u drah kromě stínu uvítali snad i lavičky. Ještě nás ale čeká šestnáctka, překvapivě bez jediné překážky.

„Asi šance ukázat, co v nás je," pomyslíme si. S přibývající únavou z vedra se mírně snižuje naše úspěšnost. Ještě před závěrečným šnekem a dalšími dvěma drahami jsme ji ale stihli přičíst všudypřítomnému jehličí, které bychom na stanovištích při hře raději neviděli.

Minigolfové hřiště v českolipské Dubici je až do konce srpna otevřeno denně od 8 do 20 hodin. Vstupné je 40 pro dospělé a 20 korun pro děti do 15 let. Za zvýhodněné vstupné si může zahrát minigolf rodina nebo skupiny od 15 do 20 osob.

Autor: Adéla Vachtová

6.8.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Pohádka Johna Shockleeho je pozitivní, inspirativní a zábavná, o tom, že žít své sny lze v jakémkoliv věku.

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Lékař. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Případ uniklého formaldehydu řeší policie

Česká Lípa – Incident, při kterém se dvě ženy nadýchaly nebezpečné látky, převzali policisté.

Euro není otázka, jestli ano nebo ne, ale kdy, řekl Marek Pieter

Liberecký kraj – Lídr kandidátky STAN v Libereckém kraji odpovídal on-line na otázky čtenářů ve středu 18. října.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení