„O castingu jsme informovali prostřednictvím letáků, které jsme dávali i do škol a na informační místa Libertinu,“ prozradila v zákulisí před samotným zahájením jedna z hlavních organizátorek Alexandra Belingerová. Po absolvování castingu se děvčata učila chodit a společně nacvičovala choreografii.

Na samotném finálovém odpoledni se představily dívky ve věku třináct až šestnáct let. A zahájení proběhlo ve velkém stylu. Otvírákem byla společná choreografie podle Alexandry Belingerové a Jany Jandlové. Tančilo se ve velmi extravagantním a odvážném oblečení, a děvčata se zároveň představila porotě.

Tančily i cvičily

Následovala volná disciplína, ve které toho bylo k vidění hodně, od tance, aerobiku, hry na zobcovou flétnu, umně sestavené scénky až po vystoupení mažoretek. Při těchto disciplínách některé soutěžící našly skvělou odezvu v publiku. Chybět nemohla ani promenáda v plavkách.
Zde musela děvčata předvést, že pokud jednou budou chtít vstoupit do světa modelingu, budou se muset umět nosit i v tom mále, co plavky nabízejí.


Poslední disciplínou byla módní přehlídka společenských šatů. I tak mladá děvčata dokázala, že jsou dámy a skutečně se po jevišti divadla doslova vznášela.

Porota to neměla jednoduché a hodnotila hned několik kritérií – úsměv, chůzi, volnou disciplínu, promenádu ve večerních šatech a plavkách. Během krátké přestávky měla porota plné ruce práce. Sečetla počet jednotlivě udělených bodů. Za zvuků slavnostní melodie začínala po přestávce atmosféra natolik houstnout, že by se dala krájet. Dívky nastoupily na pódium k vyhlášení.

Pěkné ceny

A jak to celé dopadlo? Nejsympatičtější dívkou podle diváků, kteří mohli hlasovat na stránkách Libertinu, byla Kristina Bergmanová, která získala titul Miss Sympatie. Následovala dívka, která nasbírala nejvyšší počet bodů ve volné disciplíně - Tereza Mizerová. Lucie Lešáková se stala Miss Silueta.

Titul II. vicemiss Libertin 2010 získala dívka Tereza Mizerová, I. vicemiss pak Ilona Fomina. Vítězkou Miss Libertin 2010 se stala Lucie Lešáková a cenu předal předseda poroty Tomáš Mařas. Soutěžit bylo o co. Vítězka získala poukaz v hodnotě 2 000 Kč na nafocení profesionálních fotek, poukaz v hodnotě 1 500 na úpravu účesu, na vizáž a na modeláž nehtů.

I do zahraničí se podívá. Získala také cenu od Cestovní kanceláře Svobodná cesta, dárkový poukaz na zájezd. Ostatní také neodešly s prázdnou. Všechny finalistky získaly skleničky a květiny, dárkové balíčky, slevové poukázky na nafocení, poukázky do kosmetického studia a skleničky. Tuto akci, která by se mohla stát tradiční, zorganizoval DDM Libertin za finančního přispění města Česká Lípa.

Autor: Tomáš Mařas