Do dvaadvacátého ročníku soutěže Miss Roma se přihlásily dívky z celého Česka i Slovenska a tři krásky žijící v Irsku. Mezi nimi byla i studentka střední sociálně právní školy Květoslava Gorolová z Nového Boru. Aby se dostala do užšího výběru, musela prokázat své schopnosti v chůzi v lodičkách, romském tanci, rozhovoru a odpovědích na otázky.

„Dívky vybíral organizační výbor, který se shodl na dvanácti finalistkách,” řekl Miroslav Malík z organizace Romia cz, která soutěž každoročně pořádá. Výbor přihlížel kromě krásy také k inteligenci dívek.

Finálový večer se uskuteční v sobotu 15. června v Hodoníně, kde se dívky postupně utkají v pěti disciplínách. Čeká je představení ve společenských šatech, rozhovor s moderátorem Janem Čenským, promenáda v plavkách, módní přehlídka ve společenských šatech a nebude chybět ani romský čardáš.

Česko-slovenská Miss Roma 2023
Dívky se v Hodoníně utkaly o titul Miss Roma. Vítězka je z České Lípy

Dvacetiletá novoborská finalistka Květoslava Gorolová letos v podstatě obhajuje titul za náš region, loňskou Miss Roma se totiž stala Lucie Tulejová z České Lípy.

Cílem soutěže není jen najít nejkrásnější a nejtalentovanější romskou dívku, ale také podpořit vzájemnou sounáležitost a respekt mezi romskou a neromskou společností.

Mohlo by vás zajímat: Masopustní průvod prošel Hamrem na Jezeře. Maškary si zatancovaly s diváky

Zdroj: Miloslava Kroužková