Volbu miss dětského centra připravili pracovníci Azylového zařízení ve Stráži pod Ralskem.
„Chtěli jsme našim dětem zpestřit léto, které tráví s rodiči v azylovém zažřízeník,“ říká Romana Žatecká, vedoucí AZ.
Dívky, které soutěžily, jsou z nejrůznějších koutů světa, ale přípravu pojaly všechny důkladně. Už několik dní předem trénovaly a vymýšlely účesy či šaty a doplňky, ve kterých vystoupí.
Zajímavé byly odpovědi na otázky. „Kdybych byla prezidentkou, válčila bych s Ruskem,“ odpověděla jedna z adeptek miss. Dověděli jsme se také, že oblíbenou postavou je Popelka, dívkám se velmi líbí Piráti z Karibiku a kdyby byly kouzelnou vílou, udělaly by všechny lidi šťasné.
Při volné disciplíně se ukázalo, že všechny národnosti dokáže spojit tanec. Viděli jsme břišní tance, step, ale také různorodé národní tance.
Nejenom dívky, ale i chlapci z azylového centra mají tanec velice rádi. „Při volných disciplínách kluci dívky povzbuzovali a bylo znát, že by se i rádi přidali. Takže jsme jim odpoledne udělali diskotéku, aby se vytancovali všichni,“ dodala Romana Žatecká.
Porota měla při volbě miss nelehkou úlohu, neboť všechny dívky prokázaly nejen že umí být krásné, ale i to, že jsou šikovné. Musely prostřít stůl ke slavnostní příležitosti, poznávaly některé druhy koření.
Nakonec se miss dětského centra 2007 stala Milana. Dívky kromě tradiční korunky dostaly i dárky od pořadatelů.