Něco jako golf, něco jako frisbee, ale ani jedno z toho to není. Novinka jménem discgolf je u nás čím dál rozšířenější. V České Lípě se včera otevřelo vůbec první discgolfové hřiště v regionu.

Volně přístupnou plochu s devíti koši najdou zájemci na louce na sídlišti Sever. „Délka hřiště je něco přes 500 metrů a pro běžného začínajícího hráče je to otázka přibližně hodinky, než si to v klidu odehraje," říká Jiří Vykydal z firmy Discgolfová hřiště, která českolipskou hrací plochu realizovala.

Nenáročný venkovní sport nevyžaduje žádné investice do vybavení, stačí plastový létající talíř. „Pokud nemáte své vlastní disky, můžete si je vypůjčit v Městském informačním centru na náměstí," informuje mluvčí českolipské radnice Kristýna Brožová.

„Nejpopulárnější je discgolf ve Skandinávii. Co se týče střední Evropy, disponuje Česko slušnou sítí asi pětačtyřiceti hřišť. Pro srovnání, například v celém Německu jich je šest a třeba v Rakousku jen dvě. Proto tamní hráči jezdí na turnaje k nám," dodává Jiří Vykydal s tím, že první oficiální turnaj na novém hřišti v České Lípě by měl proběhnou už v září.

Českolipskou radnici přišla novinka na 250 tisíc korun. „Jde o zajímavou aktivitu, která může docela problematickému sídlišti Sever pomoci," věří místostarosta Juraj Raninec.

Během včerejšího slavnostního otevření hřiště si novou aktivitu zkusilo kolem padesáti nadšenců včetně představitelů města. „Za čtyřicet," hlásil místostarosta Raninec po dosažení devíti branek. Informační tabule, kterou už někdo bohužel stačil posprejovat, hlásí ideální počet hodů, ze který bych měl zkušený hráč hřiště zdolat 28.

DiscGolf – hra pro všechny generaceDiscgolf je velmi populární outdoorová aktivita pro všechny generace bez rozdílu věku. Vychází z pravidel golfu, jen s tím rozdílem, že se používají létající talíře. Každý hráč se pak snaží na co nejmenší počet hodů umístit disk do discgolfového koše.
Tato poutavá hra láká svou jednoduchostí a zábavou současně. Půvabem jsou jasná pravidla a herní prostředí. Discgolfová hřiště jsou velmi oblíbená ve veřejných parcích či lesoparcích. Velkou výhodou je minimální údržba a dlouhá životnost.