Malé šelmy oslaví příští týden v Doksech svoje batolecí týdny. Zoopark Berousek, pilotní projekt cirkusu Berousek, totiž pořádá křtiny mláďat, která v dokském zooparku dorůstají. Křtít se budou mláďata bílých lvů, tygrů i bílého velblouda

Křest se uskuteční ve čtvrtek 27. srpna od 15 hodin za přítomnosti starostky Doks Evy Burešové a profesionálního boxera Luboše Veleckého. Záštitu nad akcí navíc převzalo Hudební divadlo Karlín, které coby kmotry vyšle do Doks herce a zpěváky z muzikálu Carmen. Dorazit by měla Lucie Bílá, Václav Noid Bárta nebo Jiří Korn.

Mláďata bílých lvů a tygrů jsou největším lákadlem zoo koutku, který v Doksech v blízkosti městského kina nově otevřel Ludvík Berousek. Principál ze známého cirkusového rodu nabízí návštěvníkům také poníky, pakoně, lamy, kamerunské kozy i velbloudy z filmové pohádky o princezně Solimánské.

Zvířata, která děti i dospělí znají z cirkusových představení, si v Doksech mohou za 30 korun prohlížet libovolnou dobu a k některým se lze přiblížit na vzdálenost pár centimetrů. Na velbloudech i ponících je možné se projet. Stejně i na kolotoči.