O peníze přišel, láska zmizela a po měsíci neměl kde bydlet. Tak se pohyboval v českolipských ulicích prakticky jako bezdomovec, který je jen na obtíž. Nedokázal se se svou situací vyrovnat a posléze do jeho příběhu vstoupila městská policie. Ukázalo se totiž, že by bylo v zájmu muže, aby se dostal do psychiatrické léčebny.

„Jenže městská policie může eskortovat jenom opilce do záchytné stanice. Hlavním hráčem je v takovém případě zdravotnické zařízení, jenže opět když člověk nepáchá trestnou činnost či neohrožuje sebe nebo druhé, není možno jej proti jeho vůli hospitalizovat,“ sdělila mluvčí českolipské městské policie Eva Vlastníková.

Nastala mravenčí práce, které věnovali své dva pracovní dny dva strážníci. Přesvědčili mladíka, že jim může důvěřovat, spojili se s lékařem, sociálkou, policií a rychlou záchrannou službou. Dva dny muže monitorovali, aby ho mohli připravit na transport a předat zdravotníkům a policistům, kteří jej převezli do psychiatrické léčebny.

Strážník dokonce nešťastného muže vykoupal, aby jej bylo možné převézt. „Vše se povedlo a mladík je v péči odborníků. A je tu i naděje, že se o něj posléze, až se dostane z nejhorších potíží, postará jeho vlastní rodina. Rozhodně bychom mu to přáli,“ dodala Vlastníková.