Mladý muž, který již byl v minulosti odsouzen pro majetkovou trestnou činnost, nedbal trestu a během dvou týdnů se vloupal do čtyř domů na Českolipsku. Své nájezdy na rodinné domy 22letý pachatel zahájil v pátek 9. března v Mimoni, kde z garáže ukradl horské kolo, na němž si zkrátil cestu do místa svého bydliště.

V převážné většině případů se do domů dostal přes střešní okna, kdy následně prohledal v podstatě celý dům.Zdroj: PČRDalší mladíkovy akce následovaly ve velmi rychlém sledu. Během čtyř dnů se do obydlí nic netušících majitelů vloupal hned třikrát, v jednom domě dokonce přespal. „V převážné většině případů se do domů dostal přes střešní okna, kdy následně prohledal v podstatě celý dům,“ informoval policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Při posledním vloupání z minulého pátku zloděje při obhlížení vnitřních prostor domu překvapil majitel. Zděšený mladík vzal nohy na ramena, ale dlouho spravedlnosti neutíkal. Jen o několik hodin později jej dopadli policisté z Mimoně.

V převážné většině případů se do domů dostal přes střešní okna, kdy následně prohledal v podstatě celý dům.Zdroj: PČRPod tíhou důkazů se k činům doznal. Svým jednáním majitelům nemovitostí způsobil škodu přesahující 66 tisíc korun. „Policejní komisař zahájil trestní stíhání obviněného ze spáchání přečinů krádež a porušování domovní svobody, za což mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta,“ dodal Robovský.