Je to dáno hlavně tím, že tanec je výbornou relaxací a hlavně možností, jak se naučit něco nového. Spektrum tanečních lekcí má velice širokou nabídku, od klasických po současné. Proto si lidé všech věkových skupin mohou vybrat to, co je jim nejbližší.

„Tančit moc neumím, a proto jsem začala navštěvovat taneční kurzy. Kromě toho, že se učím stále nové kroky a zdokonaluji se ve svém umění, je to pro mě výborným odpočinkem v dnešním uspěchaném světě,“ řekla návštěvnice tanečního centra v České Lípě.

Ze zkušenosti lektorů víme, že jejich hodiny často nebývají zaplněny úplně, proto je tu velká možnost se do kurzu přihlásit. Taneční škola Duha pod vedením Karla Řídela a Pavly Řídelové nabízí klasické taneční lekce pro páry, kde se učí kolové, standardní a latinskoamerické tance, dále tance džezové, country a diskotékové. Tyto základní kroky se můžete naučit i v Enliven centru v České Lípě.

„Předností našich kurzů je například to, že se lidem věnujeme i individuálně,“ říká ředitelka tohoto centra Lenka Jiráňová. Zároveň upozorňuje, že pokud někdo náhodou nenajde tanečního partnera, nabízejí i tance nepárové. Enliven centre pořádá lekce, které jsou určeny pouze pro ženy a děvčata v každém věku, kde se bude tančit v latinskoamerickém rytmu.

Oblíbená je salsa

Pro ty, kdo už tyto tance zvládají a chtějí se naučit ještě něco nového, Enliven centrum připravuje kurzy břišních tanců, dále velmi oblíbenou párovou salsu a španělské flamenco. Orientální břišní tance vyučuje také Vladimíra Půlpánová, uměleckým jménem Fairoze.

Další z možností pro tancechtivé je Fitness a Gym v České Lípě. Zde mají ženy ojedinělou možnost proniknout do tajů street dance, což je vlastně pouliční tanec. Je neoddělitelně spjatý s konkrétní hudbou a životním stylem, původem z Ameriky.

Jak nám prozradila vedoucí tohoto fitnessu Gábina Bezdíčková vyučuje se tu kondiční balet a jazz dance. „Díky propojení prvků z klasického tance, tedy baletu, prvků z taneční gymnastiky a jazzu, získají klienti pružnější a pevnější těla, ohebnost a hlavně se budou cítit ve výborné kondici“, dodala lektorka.

Zeptali jsme se, zda je kondiční balet vhodný jen pro mladé, anebo jej zvládnou i ženy například středního věku. Odpověď byla jasná: „Ano.“ Připojila i důvody, proč tančit. „Pomocí tance si nejen zlepšíte náladu, ale dostanete se i do výborné kondice a nějaké to kilo půjde určitě také dolů.“

Autor: Veronika Baráková