Uzavírka potrvá pět měsíců a vyžádá si omezení veřejné linkové autobusové dopravy. Spoje dotčených linek budou vedeny po obousměrné objízdné trase určené pro osobní vozidla a autobusy po silnici III/26836. Objízdné trasy pro nákladní dopravu jsou stanoveny obousměrně po silnicích II. třídy číslo 268, respektive 270 přes město Mimoň.

Omezením provozu na silnici budou přímo dotčeny spoje linek 500260 (pouze vybrané), 500262 a 500459 dopravce ČSAD Česká Lípa a dále spoje linek 500439 a 540449 dopravce COMPAG CZ. Výlukové jízdní řády jsou dispozici na www.iidol.cz.

Petr Hozák, radní Doks a ředitel městské organizace KulturaDoksy.cz
Máchův kraj nabízí pestrost, jedinečnost a velké zážitky

„Úplná uzavírka provozu na silnici III. třídy spojující město Zákupy a obec Brniště skončí 31. srpna 2019. Důvodem dopravního omezení je rekonstrukce mostu, který převádí trasu silnice přes původní koryto dnes již nefunkčního a zaslepeného náhonu, původně napájeného z nedaleké řeky Svitávky,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Andrea Fulková.

V rámci rekonstrukce, která bude stát přes pět milionů korun, bude most přestavěný na propustek. Stavba je financována z rozpočtu kraje.

Ilustrační foto.
Plánované mýto na silnici z Jestřebí vadí dopravcům i kraji

Liberecký kraj v současné době vybírá zhotovitele na výstavbu severozápadního obchvatu města Zákupy, který odlehčí dopravě v centru města. Zahájení výstavby by mohlo začít ve druhé polovině roku. Předpokládané stavební náklady dosahují částky 58 milionů korun. „Kraj usiluje na novostavbu přeložky o získání dotace z Integrovaného regionální operační programu,“ dodala Fulková.