Práce na opravách mostů na okrese komplikují dopravní situaci. Už několik let probíhá oprava přemostění přes Ploučnici na trase z Nového Boru do Prahy.
„V průběhu prací bude most uzavřený, ale pouze během některých víkendů v období do konce listopadu,“ uvedl Jan Novotný ze společnosti SaM. Letos tu rekonstruují dosluhující ložiska mostu a oprava bude stát 25 milionů korun.
Na silnici I/13 bude opraven most v Kunraticích u Cvikova a ve Svoru se stavbaři pustí do opravy mostní klenby na komunikaci I/9. Stále také probíhá oprava mostu ve Cvikově.
Právě skončila i oprava mostu v Dobranově, příští týden jej firma Strabag předá investorovi – městu Česká Lípa.
„Stávající téměř pětimetrový most tvořený jedním polem z ocelových nosníků nahradila nová nosná konstrukce v podobě monolitické železobetonové desky,“ vysvětluje Petr Tadlík, koordinátor investičních akcí oddělení odboru rozvoje, majetku a investic. Most byl ve velmi špatném technickém stavu, a tak radnice vyčlenila prostředky – 1,5 milionu korun – na jeho rekonstrukci. „Oprava začala v červnu, nyní je již hotová,“ doplnila starostka Hana Moudrá.
Česká Lípa připravila také stavbu nové lávky pro cyklisty v ulici Československé armády. „Na stavbu máme vydané stavební povolení a v současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele stavby,“ upřesnila tisková mluvčí českolipské radnice Kateřina Amrichová.
Výsledek výběrového řízení bude známý do konce srpna a podle mluvčí českolipští radní přidělí zakázku v září. „Předpokládáme, že stavba skončí ještě v letošním roce,“ dodává Kateřina Amrichová.

Další zprávy z českolipského regionu