Zapojte se do ON-LINE ROZHOVORU. Zeptejte se nejznámějšího českého hledače štěchovického pokladu Josefa Mužíka na to, co Vás zajímá.

ON-LINE ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Odpovídat bude Josef Mužík v pondělí 8.října od tří do pěti hodin odpoledne.

Nejdelší most v České Lípě je o víkendech uzavřený, ale dělníky, kteří by pracovali na jeho opravě není vidět.
Objížďka, která vede přes českolipský Svárov se vůbec nelíbí místním občanům a je podle nich úplně zbytečná. „Místo abychom si o víkendech odpočinuli, musíme poslouchat hluk projíždějících automobilů. Klidné místo se zde o sobotách a nedělích mění v dopravní kolaps,“ říká rozhořčeně místní obyvatelka Eva Dvořáková.
„Dělníky na mostě není vidět a přesto se okolo našich domů prohání tisíce automobilů, a to jak osobních tak i nákladních,“ pokračuje.
Novoborská silnice patří státu a jako takovou ji spravuje Ředitelství silnic a dálnic s pobočkou v Liberci. Zeptali jsme se proto vedení ŘSD, proč je silnice uzavřená a dělníci na ní přesto nepracují.
„Při uzavírkách ani nikdy jindy nemůže být na mostě nikdo vidět, protože veškeré práce se provádějí pod nosnou konstrukcí a tedy pod mostem,“ sdělil pracovník ŘSD Jan Stach a vysvětlil náplň jejich práce. „Předmětem prací je výstavba provizorních věží u jednotlivých pilířů spodní stavby, zdvižení nosné konstrukce, vyjmutí ložisek a následné spuštění nosné konstrukce. Tato operace se po repasi ložisek musí opakovat, včetně úplné uzavírky.“
Obyvatelé Svárova si stěžují také na to, že po objížďce jezdí automobily příliš rychle. „Už jsme si několikrát stěžovali a žádali o to, aby zde úřady omezily rychlost a aby policie rychlost projíždějících aut kontrolovala,“ řekla Eva Dvořáková. „Naším stížnostem však policie nevyhověla a měření tu neprovádí,“ dodává na konec.
Podle slov Jana Stacha z Ředitelství silnic a dálnic by práce měly skončit v listopadu letošního roku.
Do té doby se tedy obyvatelé Svárova musí smířit s tím, že o víkendech budou pod jejich okny projíždět kolony automobilů.

Další zprávy z regionu najdete zde