„Bylo nás zhruba sedm set a 250 až 300 motorek,“ sdělil hlavní organizátor Josef Oplt z Motoklubu Kocheři Doksy. „Pro Dominičku jsme vybrali konkrétně částku 158 577 korun, to je zatím rekord,“ řekl.

Až na déšť během sobotní spanilé jízdy, připravený i volný program návštěvníkům nic nekazilo. „Velký úspěch sklidila například bubenická show,“ uvedl Oplt s tím, že na Motobraní 2023 přijeli i motorkáři z větších dálek, třeba z Jeseníků, z Brna, nebo z jihu Čech.

Vyhlášení jubilejního 10. ročníku proběhlo v libereckém Grandhotelu Zlatý lev.
Novoborská firma, která vyrábí plyšáky, vyhrála soutěž Stejná šance

Všichni se v průběhu srazu nerozpakovali přispět na léčbu Dominiky z Hořic u Jičína, která byla v roce 2018 vážně zraněna při dopravní nehodě, utrpěla mnohočetná zraněn. V nemocnici bojovala o život a dosud je na vozíku. „Vstupné nevybíráme a dobrovolný výtěžek z této akce je na místě předán slečně Dominice, kterou již pátým rokem podporujeme a sledujeme její kroky k návratu do normálního života, kdy na následky dopravní nehody ochrnula. Máme radost, když vidíme pokroky, které dělá, jak léčba zabírá,“ uvedl Oplt.

Akci uspořádal dokský klub Kocheři již pošesté. Od pátku 16. června se sem začali sjíždět příznivci motorek, veteránů, limuzín i traktorů, vojenských vozidel, tuningových aut a vůbec všeho, co má motor. Zábavy si užívali až do neděle, přichystán byl bohatý hudební a doprovodný program. Soutěže, různé ukázky. Předvedli se „samurajové“, kynologové nebo stále oblíbenější Krampus čerti.