Zapojte se do ON-LINE ROZHOVORU. Zeptejte se nejznámějšího českého hledače štěchovického pokladu Josefa Mužíka na to, co Vás zajímá.

ON-LINE ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Odpovídat bude Josef Mužík v pondělí 8.října od tří do pěti hodin odpoledne.

V malou zoologickou zahradu se během včerejšího dne proměnilo Vlastivědné muzem a galerie v České Lípě. Především školáci se zde v rámci Dne zvířat seznámili s celou řadou živočichů i s činností útulků a stanic pro opuštěná zvířata.
„Progam letošního Dne zvířat jsme se snažili zaměřit na handicapované živočichy, proto jsme pozvali i stanice, kde s takovými zvířaty pracují,“ řekla nám Zuzana Špatzová z oddělení výstav, výchovy a propagace Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. Zblízka si tak návštěvníci mohli prohlédnout například hady, netopýra nebo raritu v podobě bílého ježka, který však z obdivovatelů nebyl příliš nadšen a v teráriu se spíše schovával pod deku.
Zvířecí den přilákal do muzea a přilehlé klášterní zahrady hlavně školáky. Ti měli na jednotlivých stanovištích zaměřených na chov nejrůznější úkoly, například poznat krmivo nebo spočítat myši v téráriu. Odtrhnout se malí návštěvníci nemohli od přítomného sokolníka a jeho dravců. „Když vypustil raroha, a ten mu ulétl na strom, měl jsem strach, že se už nevrátí, ale přílákalo ho volání sokolníka a taky maso, co držel v ruce,“ svěřil se nám se svými dojmy dvanáctiletý Pavel.
Další zvířata pak s sebou přivezli pracovníci psího útulku v Dobranově, útulku pro kočky v Kozlech, mimoňské stanice pro veverku obecnou nebo stanice Falco z Dolního Týnce. Zdarma byly navíc přístupné všechny přírodovědné expozice českolipského muzea.

Další zprávy z regionu najdete zde