Když strážníci na místo přijeli, spatřili muže bez svrchního oděvu v elastických sportovních kalhotách a běžecké obuvi. Na jejich výzvy k prokázání totožnosti nereagoval.

„Muž byl velice rozčilený a následně se pokusil ohrozit i naše strážníky, v dané chvíli ještě nezjištěnou zbraní. Z tohoto důvodu bylo přistoupeno k použití donucovacích prostředků v souladu se zákonem, kdy byla použita hrozba namířenou služební zbraní, hmaty, chvaty a byla mu přiložena služební pouta,“ přiblížila situaci mluvčí Městské policie Česká Lípa Eva Vlastníková.

Podle obžaloby dva stíhaní mladí muži z České Lípy přepadli a obrali 15. března o úspory 69letého muže na invalidním vozíku. Vinu na sebe bral starší z obžalovaných Bohumil H. (23). Mladší David P. (21) byl propuštěn z vazby a dál je stíhán na svobodě.
Napadli a okradli invalidního muže na vozíku. Dvojice stanula před soudem v Lípě

Následně hlídka zjistila, že se jedná o cizince. Povolali na místo policii. Muž měl doklady v pořádku, v pátrání nebyl a test na omamné látky dopadl negativně. Poté, co se muž uklidnil a omluvil uvedl, že si šel zaběhat a potkal skupinku občanů, se kterými na sebe začali různě pokřikovat. To vše se stupňovalo dokud muž nepopadl klacek, který z dálky připomínal velký nůž.

„Od našich strážníků mu byla uložena pokuta za neuposlechnutí výzvy úřední osoby, která může být až do výše 10 tisíc korun,“ dodala Vlastníková.