„Krajské operační středisko policie vyslalo naše dvě nejbližší hlídky vybavené defibrilátorem na poštu v nákupním centru Paráda shopping v Děčínské ulici v České Lípě, kde zkolaboval 71letý muž. Před jejich příjezdem u něj záhajila nepřímou  srdeční masáž vedoucí  pobočky, kterou po telefonu instruovala dispečerka zdravotnické záchranné služby,“ uvedla Baláková.

Potom ji v srdeční masáži vystřídal jeden ze zákazníků pošty. „Policisté připravili seniora  pro napojení na defibrilátor, nalepili mu na tělo elektrody a pokračovali v srdeční masáži.“ Vzápětí na místo dorazil lékař zdravotnické záchranné služby a napojil pacienta rovnou na jejich přístroj.  Pak mu aplikoval celkem 6 výbojů, mezi kterými policisté stále prováděli srdeční masáž.

„Naši kolegové zajistili před nákupním centrem místo pro bezpečné přistání vrtulníku a  pomohli zdravotníkům pacienta s obnovenými životními funkcemi do něj přenést. Nyní je v péči liberecké nemocnice, kam se díky široké spolupráci všech zúčastněných dostal ve stavu, který mu dává naději na uzdravení,“ sdělila policejní mluvčí.