Nové fitness centrum je už podle ředitele školy Rostislava Láda zkolaudované a brzo se začne s jeho využíváním nejen v rámci tělesné výchovy. V současnosti se navíc kompletně rekonstruuje celé vrchní patro školy. Její součástí je vybudování nových rozvodů, výměna armatur, podlahy. Studenti rovněž dostanou do opravených učeben nový nábytek.

„Na zřízení posilovny jsme získali peníze z příspěvku na provoz a také z doplňkové činnosti, v rámci které pronajímáme prostory,“ upřesnil získání financí ředitel školy a dodal, že tímto způsobem vydělali kolem půl milionu korun.

Patnáct strojů na kardio cvičení a necelých dvacet na posilování je výbava, kterou nové fitness centrum nabízí. „Úprava prostor po bývalém bytě školníka stála čtvrt milionu korun a k stávajícím strojům jsme nyní dokoupili nové stroje za sto tisíc,“ řekl k vybavení posilovny Rostislav Lád.

Možnost posilovat a cvičit vítají především kluci, kteří se podle tělocvikáře Miroslava Choce, dělí na dvě skupiny. „Jedni to vítají a nejraději by tady posilovali každou chvíli a jiní dávají přednost třeba míčovým hrám,“ upřesnil rozdělení obou táborů. Prostory se využijí především v zimních měsících, kdy se tělocvik částečně přesouvá sem.

„Finanční prostředky nestačí na pronájem tělocvičny a tohle je náhražka, protože studenti pohyb potřebují,“ podotkl Rostislav Lád a pokračuje: „Někteří kantoři místo využívají odpoledne ke cvičení.“ Využití veřejností zatím neplánují, protože chybí instruktor na odpolední cvičení. Kromě nově vybudovaného fitness disponuje škola také gymnastickým sálem, kde se cvičí zumba, bosu, pilates a různé formy aerobiku.

„Určitě posilovnu využiji i po škole, hlavně stroje na kardio cvičení,“ plánuje sedmnáctiletá studentka školy Lucie Najbrtová.

Rekonstruují během výuky

V současnosti se navíc kompletně rekonstruuje celé vrchní patro školy. Její součástí je vybudování nových rozvodů, výměna armatur, podlahy. Studenti rovněž dostanou do opravených učeben nový nábytek.

„Vytrhávají se staré podlahové trámy, sundává se stará podlahová krytina a bude se pokládat plovoucí. Mimo to se s výměnou elektrických rozvodů také instaluje nové osvětlení, které už delší dobu nevyhovovalo hygienickým podmínkám,“ prozradil Lád. Obnovené učebny škola vybaví novým nábytkem. Třídy se tak stanou jedny z nejmodernějších v České Lípě.

Prozatím si rekonstrukce vyžádala dvě stě tisíc korun. Z Libereckého kraje dostala škola další dva miliony tři sta tisíc a v opravách bude pokračovat.
„Rekonstrukce probíhá za standardního chodu školy. Částečně to sice omezuje výuku ale zvládnout se to dá. Od rána do půl čtvrté se vyučuje ve všech třídách nonstop a žádné vyučovací hodiny jsme nerušili,“ upřesnil nynější situaci ředitel Obchodní akademie.

Zájemci z řad veřejnosti, si mohou nové fitness centrum, gymnastický sál ale i přístupné učebny prohlédnou 17. ledna od osmi hodin na Dni otevřených dveří.

Tomáš Mařas