Ta vystřídá odcházejícího Iva Čeřovského. Na postu místostarosty zůstává nadále Jaroslav Švehla (ODS). „Jména vzešla z povolebních vyjednávání trojkoalice Nezávislí, ODS a Sdružení pro rozvoj Cvikova,“ řekl dosavadní starosta Ivo Čeřovský.

Ten po osmi letech opouští radnici. Jeho rozhodnutí nezměnila ani velká podpora voličů, díky nimž v komunálních volbách získal nejvíce preferenčních hlasů. „Důvěra lidí mě těší, ale mám za sebou dvě funkční období a rozhodl jsem se, že se vrátím na místo ředitele naší základní školy,“ vysvětlil hned po volbách Ivo Čeřovský.

Chod města ale bude ovlivňovat i v příštích čtyřech letech jako radní a zastupitel. Cvikov zaznamenal průměrnou volební účast 43,11% a voliči si mohli vybrat z osmi kandidujících subjektů.

Z nich dva, KDU – ČSL a Sportovci pro Cvikov, nepřekročili potřebnou pětiprocentní hranici k získání mandátu do zastupitelstva.

O pouhých devět hlasů zde zvítězili Nezávislí před ČSSD (5210 hlasů), v těsném závěsu skončila ještě ODS s 5093 hlasy a Sdružení pro rozvoj Cvikova s 5051 hlasem. Tři mandáty získala KSČM za 3589 hlasů a jeden si odnáší lídr TOP09 (celkem 1976 hlasů).

Vítěz si vybojoval pět mandátů a odnáší si i vavříny pro kandidáta s nejvyšším počtem hlasů. Je jím Ivo Čeřovský, kterému voliči dopřáli celé 503 hlasy. Lídři dalších mají čtyři mandáty.