Původní ciferník o průměru 180 cm se skládal z železného rámu, 12 skleněných segmentů a středového skleněného kruhu. Číslice byly plechové, připevněné k rámu z vnější strany před skleněnými segmenty.

„Rám a čísla byly zkorodované, skleněné výplně jen 3 mm silné a nátěr segmentů byl zašlý a oloupaný,“ přiblížila důvody výměny Petra Novotná z městského úřadu a dodala, že při opravě se demontovaly původní skleněné výplně, rám ciferníku a čísla byla očištěna a opatřena novým nátěrem.

Do opraveného rámu se zasadily 3 nové segmenty z polykarbonátu opatřené bílou průsvitnou fólií odolnou vůči povětrnostním vlivům a UV záření.

Odbíjení věžních hodin zajišťují 2 elektronické odbíjecí stroje řízené elektronickými věžními hodinami ULC3. Odbíjí se pomocí kladiv uchycených ve věži radnice na trámu s cimbály.

Obě kladiva měla ulomené pružiny a dotýkaly se cimbálů. Z tohoto důvodu bylo odbíjení utlumeno, nemělo zvonivý zvuk a též hrozil i pád kladiv. Původní kladiva se kvůli ulomeným pružinám demontovala a podle jejich vzoru se vyrobila nová.

„Jak se zpívá v jedné písničce - modrá je dobrá, ale bílý ciferník na věži přímo září a zároveň se po letech sladily radniční hodiny do jedné barvy,“ komentovala výměnu starostka města Hana Moudrá.