Na divoké vodě cvičného trojského kanálu v Praze uspořádal Hasičský záchranný sbor hlavního města společně s Fakultou tělesné výchovy a sportu UK Praha již osmnáctý ročník tradičního utkání nejlepších vodáků z řad hasičských sborů, které se do sluncem zalitého dějiště závodů sjely z celé republiky.

Závod byl rozdělen na dvě kategorie, raftové čluny měly na palubě buď šest nebo čtyři jezdce. A právě druhou zmíněnou kategorii ovládl tým z Libereckého kraje složený z dlouholetého vodáka Stanislava Hajského ze stanice Semily, Romana Kupce a Michala Biena, dvou hasičů z centrální stanice Liberec a Jana Málka, ředitele územního odboru HZS v České Lípě. Liberecký kraj tak reprezentovaly tři ze čtyř územních oddělení.

„Soutěž je vypsána v kalendáři sportovních akcí. Mezi územními odbory v Libereckém kraji jsme se domlouvali, kdo by asi tak mohl jet, a nakonec z toho vyšlo, že pojedeme v tomto složení," říká Jan Málek

Atmosféra závodu byla výborná, hasičům nevadilo ani tropické počasí, které utkání doprovázelo. Ostatně, jsou to hasiči, na teplo by měli být zvyklí.

„Bylo asi pětatřicet stupňů, ale jeli jsme dvě tréninkové jízdy, dva slalomy a jeden sjezd, takže jsme byli skoro pořád ve vodě, nakonec nám bylo příjemně," pokračuje Málek.

Mistrovství se celkem zúčastnilo osmnáct posádek. šestičlenných raftů jelo šest, u čtyřčlenných byla konkurence větší, odstartovalo celkem dvanáct posádek.

Kromě cti a slávy obdržely vítězné posádky i plno věcných cen. Od starosty městské části Praha-Trója obdržely ohromný dárkový koš, pohár a medaile a od sponzorů akce, převážně firem zaměřených na vodáky, pak užitečné vybavení.