„Přijali jsme trestní oznámení na neznámého pachatele, který poškodil vybavení v areálu fotbalového stadionu v České Lípě. Jednalo se o brankové a ochranné sítě a sedačky, Případ řešíme jako poškození cizí věci," řekla policejní mluvčí Ivana Baláková s tím, že škoda se vyšplhala asi na deset tisíc korun.

Na novém fotbalovém hřišti v České Lípě řádili vandalové. Už podruhé.Mluvčí radnice Kristýna Brožová doplnila, že nejde o první vandalský útok. „Už před třemi týdny se stalo něco podobného, i tehdy byly poškozeny sítě, které někdo rozstříhal," sdělila Deníku s tím, že tehdy sítě opravili a mávli nad tím rukou.

„Nyní už ale vandalové vytrhali i sedačky na střídačkách, vše řešíme s pojišťovnou," uvedla Brožová. Podle ní radnice, která areál prostřednictvím příspěvkové organizace Sport Česká Lípa provozuje, uvažuje nad jeho větším zabezpečením. „Jak ale bude zabezpečení vypadat v tuto chvíle ještě nevíme," dodala.

Našli stříkačku

„Rozhodně nad tím zůstává rozum stát. Bohužel je to neuhlídatelné, protože plocha s umělou trávou není oplocená a narozdíl od stadionu s přírodním trávníkem není ani osvětlená," lituje škod předseda Arsenalu Vlastimil Horák, jenž vyloučil, že by šlo o mstu či provokaci klubu, který je na stadionu v nájmu.

Sekretář českolipských fotbalistů Miroslav Dvořák tvrdí, že sedačky létaly vzduchem z pátku na sobotu. „Schází se tady v noci různí jedinci, dokonce jsme tam našli i injekční stříkačku," říká.

Česká Lípa za hřiště zaplatila bezmála 20 milionů korun, asi deseti miliony přispělo v dotaci ministerstvo financí. Kolem hrací plochy vyrostlo i osvětlení, střídačky, zábradlí a chodník.

Na novém fotbalovém hřišti v České Lípě řádili vandalové. Už podruhé.