Už v sobotu některé vlaky po trati na Lovosice nepojedou. Důvodem je rekonstrukce železničního mostu přes Labe a navazující rekonstrukce horního nádraží v Litoměřicích. Přeprava vlaky je z těchto důvodů zrušena v celém úseku Česká Lípa Lovosice a zpět, a po stanicích na celé trati tak budou cestující až do 29. října rozvážet náhradní autobusy.

České dráhy ale ještě do 29. srpna zachovají na části trati, konkrétně mezi Českou Lípou a horním nádražím v Litoměřicích tři páry vlaků. Do konce prázdnin tak lidé stále budou mít možnost dostat se do Zahrádek, Stvolínek, Kravař, Blíževedel či Litoměřic vlakem, který bude navíc přizpůsoben pro přepravu jízdních kol. Po 29. srpnu ale vlaky přestanou jezdit úplně.

České dráhy slibují, že náhradní přeprava by měla v České Lípě navazovat na rychlíkové spoje na ostatních tratích. „Základním principem navrženého opatření je, aby příjezd a odjezd autobusů navazoval v Lovosicích na rychlíky směr Praha a Ústí nad Labem a v České Lípě na rychlíky směr Děčín a Liberec," informovaly České dráhy.

Cestující musí počítat s tím, že zastávky náhradní autobusové přepravy často nebudou přímo u železničních stanic.

Platí to třeba pro Kravaře: autobusy náhradní přepravy tady budou zastavovat na autobusové zastávce Kravaře, tedy přímo na místním náměstí, zatímco železniční stanice leží dva kilometry nad obcí. To samé bude platit ve Stvolínkách, i tady bude náhradní přeprava obsluhovat místní autobusovou, nikoliv vlakovou zastávku.

Jednodušší to bude v Zahrádkách či Blíževedlích, kde náhradní autobusy zastaví u silnice před výpravní budovou. V České Lípě by měla náhradní doprava přijíždět a odjíždět z prostoru před nádražím, kde jsou i zastávky MHD.

V Litoměřicích nebudou autobusy zajíždět k budově horního nádraží, ale zastaví na zastávkách „Litoměřice, Vojtěšské náměstí" a „Litoměřice, u pošty".