Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nabídka České Lípy se nám nelíbí, vzkázala dozorčí rada

Česká Lípa - Opanuje Česká Lípa nemocnici? Její dozorčí rada to odmítla. Zasedají v ní i zaměstnanci.

30.9.2015
SDÍLEJ:

Vstup do hlavní budovy českolipské nemocnice. Foto: Petr Pokorný

Celou nemocnici převzít nemůžete, je to nesmysl. Ne za částku, kterou nabízíte. Tak by se dal tlumočit vzkaz, který českolipským zastupitelům zanechala dozorčí rada Nemocnice s poliklinikou v České Lípě. Ta doporučila valné hromadě nemocnice (v České Lípě ji vykonává rada Libereckého kraje), aby návrhy města Česká Lípa odmítla.

Dozorčí rada se sešla už minulý týden, zápis z jejího jednání ještě není na webových stránkách nemocnice k dispozici. Rozhodnutí dozorčí rady ale pro Českolipský deník potvrdil krajský zastupitel a člen dozorčí rady Jaromír Baxa (Změna pro Liberecký kraj).

„Dozorčí rada doporučila valné hromadě návrhy odmítnout s tím, že akcie by se neměly prodávat pod cenou, na kterou je ohodnotil znalecký posudek a s tím, že majoritním vlastníkem nemocnice by měl zůstat Liberecký kraj a podíl města by měl být maximálně třicet procent," uvedl na dotaz Deníku Baxa.

Řekl také, že usnesení dozorčí rady je doporučením pro valnou hromadu nemocnice (tedy radu kraje). „Ale ideální by bylo, kdyby se tím zabývala nejen krajská rada, ale také krajské zastupitelstvo," zmínil Baxa.

ČSSD vs. ČSSD

Dozorčí radě nemocnice, která návrhy schválené českolipským zastupitelstvem odmítla, předsedá bývalá starostka České Lípy Hana Moudrá. V dozorčí radě má svého zástupce ovšem i ČSSD (krajská radní Lenka Kadlecová). Sociální demokracie se tím dostává do zajímavého střetu zájmů: na jedné straně stojí zájmy města, reprezentovaného starostkou města a členkou ČSSD Romanou Žateckou, na druhé straně jsou zájmy politického vedení Libereckého kraje, ve kterém má ČSSD také své zastoupení a podílí se na jeho rozhodnutích.

Bez zajímavosti také není fakt, že nemocnici v její dozorčí radě zastupují i dva zaměstnanci: primářka interního oddělení Romana Kvasničková a lékař gynekologicko porodnického oddělení Miloš Volek.

Radnice v České Lípě formulovala své požadavky na začátku září. „Filozofie naší nabídky je taková, že chceme být velký hráč a že nás nezajímá žádný symbolický podíl," vysvětlila starostka České Lípy Romana Žatecká. Ve dvou ze tří návrhů, které posvětili českolipští zastupitelé, nabízela radnice Libereckému kraji, že koupí nemocnici celou, třetí návrh počítal s podílem 45 procent.

„Touto menší nabídkou jsme chtěli dát najevo, že slyšíme a víme o tom, že kraj nechce prodat celou nemocnici, zaznělo to i na pracovní skupině, která o podílu v nemocnici jednala," doplnila Žatecká.

Dozorčí radu ale ani tato „menší" nabídka neoslovila.

Autor: Michael Polák

30.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení