Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nabídka na prodej části nemocnice v Lípě padá, kraj počká na anketu

Česká Lípa - Liberecký kraj přednese aktualizovanou nabídku na prodej českolipské nemocnice až po krajských volbách.

19.7.2016
SDÍLEJ:

V současnosti v nemocnici probíhají práce na projektu EPC, což je anglická zkratka pro poskytování energetických služeb se zaručeným výsledkem.Foto: Deník/Jiří Jelínek

Obhlédnout práce na probíhajících opravách technického zařízení a dětského oddělení přijel do českolipské nemocnice s poliklinikou zástupce majitele zařízení a zároveň hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Okomentoval i rozhodnutí českolipské radnice odložit odkup nabízeného majetkového podílu a uspořádat anketu, v níž se mají k městským investicím vyjádřit občané.

„S další nabídkou počkáme na výsledek ankety. Ta má proběhnout zároveň s krajskými volbami, je tedy evidentní, že to dále bude řešit nové zastupitelstvo Libereckého kraje. Podle mě, vzhledem k tomu, jak jsou dnes všichni rozumně opatrní s prodejem majetku, bude muset proběhnout nové ocenění hodnoty nemocnice i na základě investic, které se nyní realizují. Neumím si představit, že na základě posudku, který máme v současnosti k dispozici, se bude vyjednávat příští rok," řekl hejtman Libereckého kraje Martin Půta s tím, že pokud Česká Lípa nakonec projeví zájem do nemocnice majetkově vstoupit, bude muset kraj nabídku aktualizovat. Současná nabídka, tedy prodej 49 procent nemocnice za 161 milionů korun, tímto definitivně padá.

Kam s nimi?

Finanční prostředky, které mělo město Česká Lípa do nemocnice nákupem podílu vložit, byly určeny mimo jiné na opravy dalších oddělení, která jsou v současnosti v havarijním stavu.

„Pro nás to má jeden negativní dopad. V současnosti máme na ministerstvu žádost ohledně peněz, za které jsme chtěli pořídit přístroje určené právě do těch zrekonstruovaných prostorů, což teď bude značně problematické. Ale to je život," povzdechl si generální ředitel českolipské nemocnice Jaroslav Kratochvíl.

EPC

V současnosti v nemocnici probíhají práce na projektu EPC, což je anglická zkratka pro poskytování energetických služeb se zaručeným výsledkem. Znamená to, že jeden dodavatel na sebe vezme většinu finančních a technických rizik, a má za úkol průběžně dosahovat úspor energií a provozních nákladů spravovaného zařízení. Základním principem je pak to, že opatření jsou splácena z dosažených úspor. Zakázku získala společnost EVČ Pardubice, která zajistí mimo jiné výstavbu zbrusu nové efektivnější kotelny a instalaci úsporného LED osvětlení na chodbách. Návratnost investice je smluvně stanovena na deset let.

„V rámci EPC se bude zřizovat i kogenerační jednotka, která bude vyrábět určité množství elektrické energie, čímž bude nemocnice moci pokrýt část spotřeby," říká provozní technický a provozní ředitel nemocnice Ivan Garaj s tím, že se budou hledat i další energetické úspory, včetně dálkové regulace teploty jednotlivých místností dle aktuální potřeby.

Na konci roku dobíhá smlouva s bývalým dodavatelem energií a kvůli odvolání účastníků výběrového řízení na nového dodavatele se opozdil harmonogram prací na novém vybavení.

„V případě, že se do konce roku nepodaří novou kotelnu zprovoznit, slíbil nový dodavatel dočasně přistavit kotelnu mobilní," dodává Ivan Garaj.

Autor: Jiří Jelínek

19.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení