Křest nové nadace s názvem Andělská tvář proběhne těsně před koncertem Petra Koláře 13. prosince na náměstí T. G. Masaryka. Samotný název napovídá souvislost se stejnojmenným filmem. Proč právě Andělská tvář, vysvětluje zakladatelka nadace Martina Vágnerová, podnikatelka z České Lípy.
„Celý nápad založit nadaci vznikl v restauraci U Doušů v Kravařích. Zkraje to byla jen myšlenka, která časem nabývala konkrétní podoby,“ říká Martina Vágnerová. Dnes už nadace nabývá právní podoby a má dva zakladatele, Martinu Vágnerovou a Petra Jirgese.
„Zatím čekáme na schválení nadace, máme určenou šestičlennou správní radu a jsem ráda, že se její členkou stala i starostka Hana Moudrá.“
Nadace připravuje řadu kulturních akcí, jejichž výtěžek použije na natočení druhého dílu filmu Andělská tvář. „To, co film vydělá, pak plánujeme investovat do českolipské porodnice,“ říká. Zakoupit chtějí trojdimenzní ultrazvuk pro budoucí maminy, aby nemusely za tímto vyšetřením jezdit do Liberce nebo Mladé Boleslavi. „Vše budeme samozřejmě konzultovat jak s vedením nemocnice tak i samotného gynekologicko – porodnického oddělení,“ ujišťuje Martina Vágnerová.
Plány mají rozsáhlé. Zaměří se na děti, a to nejen na novorozence, ale i na starší. „Další nápad, který bychom chtěli uskutečnit, je stavba hezkého koupaliště nejlépe s teplou termální vodou, kam by maminky s dětmi rády a často chodily,“ popisuje plány zakladatelka nadace.
Kmotry nadace se stanou známé osobnosti jako například Zdeněk Troška, Jiří Krampol, ale návštěvníkům koncertu se představí i autorka knižní předlohy filmu Hana Marie Körnerová, která už dopsala pokračování příběhu. „Jednáme i s dalšími osobnostmi, které se podíleli na filmu, například s Danou Morávkovou, Petrem Maláskem, autorem hudby, či Markem Vašutem.“

Další zprávy z regionu najdete zde