Jakých? Třeba o Muzeu Čtyřlístku v Doksech, cyklostezce Varhany, Centru textilního tisku u hradu Lipý anebo o moderním vybavení nemocnice v České Lípě. A co mají všechny tyto stavby společného? Mohly změnit svou tvář díky evropským penězům.

To není rozhodně všechno. Objevte především zajímavé projekty, které slouží přímo ve vašem okolí!

ROP Severovýchod pomohl za dobu své existence zrealizovat na sedm stovek projektů, na něž je vyčleněno více než 18 miliard korun. Výsledky jsou vidět v každém koutě regionu. A protože ROP Severovýchod letos uzavírá svou hlavní kapitolu, je ten správný čas důkladně představit hvězdy Severovýchodu.

Hraje se o kameru i herní konzole

Držte si klobouky, rozjíždíme velkou letní roadshow!

Přijedeme za vámi do dvaceti měst, od České Lípy až po Svitavy, abychom vás během zábavného odpoledne seznámili s projekty ve vašem nejbližším okolí.

Určitě je znáte a řadu z nich i využíváte. Který z nich je podle vás ten NEJ? Vy sami rozhodněte a posuňte jej svými hlasy do velkého finále. Navíc budete moci vyhrát zajímavé ceny. A to hned dvakrát. Nejprve přímo na místě a poté, když se zúčastníte velkého finálového hlasování na našem webu www.hvezdyseverovychodu.cz. Ve hře je herní konzole, stan pro celou rodinu, koloběžka anebo voděodolná kamera.

V České Lípě budeme v úterý 18. srpna od 13 hodin u zříceniny hradu Lipý. Přijďte prožít skvělé odpoledne plné zábavy a najděte s námi svou Hvězdu Severovýchodu!

Silvie Špryňarová