Výslechem svědků a poslechem záznamů legálních odposlechů pokračovalo ve čtvrtek hlavní líčení s exstarostou Nového Boru Radkem Nastičem. Je obžalovaný z braní úplatků a ze zneužití pravomoci veřejného činitele.
Jako první se na svědeckou lavici dostavil Jiří Jakoubek, předseda FC Jiskra Nový Bor.
Vypověděl, že fotbalový oddíl měl problémy s Jiskrou a bývalý starosta mu slíbil, že klubu pomůže. „Klub žije ze sponzorských darů. Nejsem schopen ale rozlišit, zda sponzory sehnal bývalý starosta, anebo jestli přišli ze sympatií k fotbalu,“ odpověděl na otázku soudce Jiří Jakoubek.
Druhým svědkem byl Josef Chýle, vedoucí odboru kanceláře hejtmana LK, který se vyjadřoval k postupu při prodeji domu v Kalinově ulici.
Další svědek, Radek Stehlík, se zná s oběma hlavními aktéry úplatkářské aféry, Nastičem i Bártou. S Lubomírem Bártou mluvil 17. ledna 2007. „Bárta mi řekl, že připravuje nějaký sponzoring, mělo jít o nákup dresů pro fotbalisty,“ vypověděl Radek Stehlík.
Jako poslední se postavil na svědecké místo Antonín Metál, tajemník novoborského městského úřadu, který vysvětlil oficiální postup při prodejích nemovitostí z majetku města.

Potvrdil také, že se se starostou v obecné rovině bavili o tom, že má odposlouchávaný telefon. „Bylo to někdy po volbách v roce 2006, k ničemu konkrétnímu jsme ale nedošli,“ řekl Antonín Metál.
Žalobkyni i Nastičovy obhájce vyzval soudce JUDr. Vlastimil Nedvěd, aby navrhli, které části odposlechů chtějí předložit jako důkaz. Obhajoba si žádný záznam, který by podpořil její verzi sponzorského daru, nevyžádala.
Státní zástupkyně Eva Mesiarkinová nechala přehrát část záznamů, z nichž plyne, že téma hovorů mezi Nastičem a Bártou se točila hlavně kolem prodeje, případně rekonstrukce domu v Arnultovicích. Konkrétní žádost o peníze v záznamech nezazněla. Z hovorů je patrné, že se oba muži dobře znali, domlouvají se, že půjdou na pivo nebo na squash.
Chvílemi záznamy připomínají divadelní představení Ivánku, kamaráde…
Nastič: „Je to napsaný tak, že nikdo jiný nemá morální právo, aby to koupil.“
„Schvalovací proces je běh na dlouhou trať, vyjadřuje se k tomu kdejakej č***, ale to je moje věc.“
„Patříš k elitě podnikatelů v Novým Boru.“
Bárta: „Někdy z tý práce bliju.“
Radek Nastič slíbil Bártovi, že mu pošle sms po radě a po jednání zastupitelstva. Domluvili se na jednoduchém textu: OK. „A ve čtvrtek se stavím,“ dodal Nastič.
Radek Nastič těsně po převzetí obálky s penězi, které natočila protikorupční policie, telefonoval Blance Fialové, vedoucí majetkového odboru. Ptá se, do kdy to dostane. Blanka Fialová vysvětluje, že do čtrnácti dnů sepíší smlouvu, která se pak posílá na katastr nemovitostí. Vše může trvat maximálně tři týdny. Tento záznam je z 1. března 2007, z 13.39 hodin, tedy těsně před zatčením Radka Nastiče.
Obhajoba navrhla výslech dalších dvou svědků, konkrétně Viliama Matouška, člena výkonného výboru fotbalového klubu, a novoborského zastupitele Luboše Kalouse. Kromě toho žádá o předložení zprávy z Krajského úřadu Libereckého kraje o prodeji domu v Kalinově ulici.
Soudce JUDr. Vlastimil Nedvěd projednávání případu odročil na 14. duben 2008.