VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Další skláři skončili na úřadu práce

Českolipsko - První dubnový den se zaregistrovalo sedmdesát zaměstnanců firmy Egermann.

2.4.2009 3
SDÍLEJ:

Nezaměstnanost stoupá, úřady však nabízejí více pracovních příležitostí. Foto: Deník/Petr Jeník

Desítky bývalých zaměstnanců firmy Egermann v Novém Boru se přišly zaregistrovat na úřad práce. Ze společnosti odešli dohodou, majitel jim slíbil, že je za dva měsíce přijme zpět.

„Přímo ve společnosti jsme zřídili detašované pracoviště úřadu práce. Firma s námi spolupracuje, organizuje vše tak, aby po dvou hodinách chodily skupiny, které naše úřednice evidují,“ sdělila mluvčí úřadu práce Marcela Ottová. Během středy se zde zaregistrovalo sedmdesát lidí z Egermanna.

„Další se evidují na dislokovaném pracovišti v Novém Boru nebo v České Lípě. Dá se předpokládat, že v celém českolipském okrese se 1. dubna zaeviduje kolem sto dvaceti nových nezaměstnaných, samozřejmě ne všichni jen z firmy Egermann,“ říká Marcela Ottová.

Celkem tři sta zaměstnanců společnosti Egermann rozvázalo pracovní poměr dohodou. Majitel vysvětlil, že důvodem přerušení výroby je vysoká cena plynu a zlata. „V červnu budou ceny nižší, zapálím novou pec za deset milionů a lidi vezmu zpět,“ slibuje Robert Uxa.

Další nezaměstnaní přibudou na konci dubna, kdy odejde poslední skupina asi dvou set lidí z Crystalexu. „Jsou to ti, kdo počkali, až dostanou výpověď a nyní jim končí dvouměsíční výpovědní lhůta,“ upřesnil odborový předák František Kuric.

Nezaměstnanost na Novoborsku se bude šplhat výš, v únoru přesáhla čtrnáct procent v této části okresu. „Situace je stále nepříznivá. Lze odhadovat, že míra nezaměstnanosti na Českolipsku bude okolo dvanácti procent, to znamená nárůst o dvě procenta oproti předchozímu měsíci,“ doplňuje mluvčí.

Vzhledem k tomuto trendu se úřad práce zaměřuje na rekvalifikace a poradenství. „Do rekvalifikačních kurzů zařazujeme přednostně ty, kteří přišli o práci kvůli pádu Crystalexu,“ informovala ředitelka ÚP Zdeňka Cibulková. Zatím jich našlo další uplatnění asi deset procent. „Snažíme se jim také pomoci formou poradenství. Jejich situace je složitá, desítky let byly na jednom místě a nyní si musí hledat uplatnění jinde.“

Autor: Eva Vlastníková

2.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Projekt Naši prvňáci. Ilustrační foto

Naši prvňáci: Už zítra představíme další školáky ze ZŠ K. H. Máchy Doksy

DOMINANTA krajiny kolem České Lípy kopec Špičák s rozhlednou, která je zatím pro návštěvníky zavřená.
2

Čí bude rozhledna na Špičáku? Majitel ji nabídl městu ke koupi

Nový Bor dál sní o vítězství. Nestačil na Velvary

Nový Bor - Novoborští fotbalisté hostili silný tým Velvar, který se v případě výhry mohl dostat do čela divizní tabulky.

ANKETA: Zrušili byste zákaz kouření v restauracích?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Omezili byste pracovní týden z pěti dnů na čtyři?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení