Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TJ Jiskra dostala nižší dotace

Nový Bor - Zastupitelé trvají na převodu majetku z tělovýchovné jednoty na město.

17.4.2009 6
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Dotace na sport pro TJ Jiskra a převod majetku na město. To jsou dvě témata, která se se železnou pravidelností řeší v Novém Boru. Pro letošní rok dostane tělovýchovná jednota částku 300 tisíc na sportovní činnost dětí, mládeže a dospělých.

Příspěvek na provoz sportovišť ale zastupitelé citelně snížili. „TJ Jiskra žádala o čtyři sta tisíc, sportovní výbor a rada města doporučili tři sta tisíc na sportovní činnost dětí, mládeže a dospělých,“ shrnul zastupitel Rudolf Daum. Ačkoliv byl příspěvek města již předjednaný, některým zastupitelům se nelíbil princip, podle něhož město dá příspěvek tělovýchovné jednotě, ale kolik dostanou konkrétní oddíly rozhodne výkonný výbor TJ.

„Proč jsou mezi částkami pro oddíly takové rozdíly, když sportovní lezení je nadsazené,“ tázal se zastupitel Jaromír Dvořák.

Další vlnu diskuse vyvolalo schvalování příspěvku na provoz sportovních zařízení. V návrhu byla částka 1,86 milionů. Jak uvedl Rudolf Daum, tělovýchovná jednota získala třímilionovou dotaci od ministerstva školství na rekonstrukci sportovišť. „Jestliže jim město nedá celou částku, dostanou se do kritické situace a přijdou o dotaci.“

Jaromír Dvořák v této souvislosti upozornil na předchozí jednání, kdy TJ Jiskra přislíbila, že část svého majetku převede na město. Jde o dohodu z roku 2007, kdy dokonce valná hromada TJ potvrdila svůj záměr převodu sportovišť na město. Bezúplatný převod by se měl týkat fotbalového stadionu, sokolovny s kuželnou a sportovní haly. Tehdy se zúčastněné strany nedohodly na podmínkách a celá záležitost usnula.

František Kuric také připomněl, že Novým Borem hýbe historicky nejvyšší nezaměstnanost, město má omezené finanční prostředky, a tudíž je nutné zvážit, kolik TJ Jiskra dostane. „Je to otázka priorit. Městu zbývá minimum na investice, ulice jsou jako tankodrom. V Novém Boru žije dvanáct tisíc lidí, členů TJ Jiskra je sedm set,“ řekl.

Místostarosta Stanislav Valdman se domnívá, že město může pomoci tělovýchově převzetím některých sportovišť. „Stále slyším názory zastupitelů, že TJ nenakládá s penězi hospodárně,“ dodal. S návrhem na snížení částky pro tělovýchovnou jednotu přišel Jaromír Dvořák. „Navrhuji schválit částku osm set šedesát tisíc s tím, že pokud Jiskra udělá vstřícné kroky a začne s převodem majetku, dostane i zbylý milion.“

Jako první by město převzalo fotbalový stadion a do konce roku by měl být zpracovaný i harmonogram převodu dalších sportovišť, například sportovní haly. Zastupitelé předpokládají, že sportoviště ve vlastnictví města napomohou rozvoji tělovýchovy a sportu v Novém Boru.

Do sportovišť by mohly být investované i finanční prostředky z evropských fondů a město v roli vlastníka sportovních zařízení má k fondům daleko lepší přístup než společenské organizace. Zastupitelé hlasováním vyjádřili svůj souhlas s takto navrženým postupem.

Autor: Eva Vlastníková

17.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
Skalice - Rovensko 3:1 (2:0).

Skalice potvrdila první místo

Sněmovna. Ilustrační foto.

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Nechci vládnout s bývalým agentem StB a podvodníkem. Svoboda rezignoval

Liberec - Volby v Libereckém kraji přišly o výraznou osobnost. Druhého místa na kandidátce KDU-ČSL se v úterý vzdal Kamil Jan Svoboda. Zároveň rezignoval na funkce předsedy městského výboru KDU-ČSL v Liberci a člena Krajského výboru KDU-ČSL v Libereckém kraji.

Českolipský divadelní podzim skončil opět premiérou

Česká Lípa - Výzev se českolipský Divadelní klub Jirásek nebojí.

Dubá bude vlastnit opravenou silnici

Dubá – Silnice I/9 protínající Dubou bude nově patřit městu a kraji. Stane se tak po opravách, které začaly minulý týden.

Doksy vyhrály už pátý zápas v krajském přeboru po sobě

Doksy - Tým Michaela Šimka poskočil v tabulce na solidní čtvrtou příčku

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení