Zaměstnanci Crystalexu mohou být až do konce roku klidní. O elektřinu jejich zaměstnavatel nepřijde a vyrábět se bude. Insolvenční soud totiž schválil návrh Crystalexu na vyhlášení moratoria a to právě do konce letošního roku. Do té doby nelze na podnik podat rozhodnutí o úpadku, Crystalex nemusí věřitelům platit závazky starší 30 dní a co je v současné době nejdůležitější, dodavatelé energií nesmí podle zákona zamezit jejich dodávání, a to i přesto, že jim za ně Crystalex dluží stovky milionů.

Totéž se vztahuje i na zboží a materiál, který do Crystalexu dodavatelé prodávají na základě smluv starších třech měsíců. Výroba tedy bude pod ochranou soudu pokračovat a zaměstnanci se tak o práci bát nemusí. Zda za svou práci dostanou také zaplaceno, je však otázka druhá. Na tuto otázku vedení společností teprve odpověď hledá. „Vše je nyní v jednání. Děláme vše proto, abychom peníze na výplaty zaměstnanců měli,“ sdělil mluvčí společnosti Karel Samec. Jak jednání dopadnou, neví zatím nikdo.

„Výplatní termín je devátého října. Máme tedy dostatek času na to, aby vedení společnosti dovedlo jednání do zdárného konce. Nyní bylo naší prioritou vyhlášení moratoria, což se podařilo. Dalším hlavním úkolem je zajistit prostředky na výplatu všech zaměstnanců a zároveň s tímto budeme pokračovat v jednáních o další budoucnosti podniků, ve kterých chceme výrobu zachovat,“ dodal mluvčí s tím, že po hektickém období přichází do podniků doba stabilizace, což by právě moratorium mělo zajistit.

Řeči o stabilizaci a moratoriu zaměstnance Crystalexu sice zajímají, ale co je zajímá především, je jejich výplata. To potvrzuje i šéf odborů Crystalexu František Kuric. „Lidé se samozřejmě o peníze obávají a neustále se touto otázkou zabývají a pokládají ji často i mně. Bohužel nemohu říci nic konkrétního. Jediné, co vím, je to, že peníze zatím nejsou a vedení dělá vše proto, aby byly. Jak jednání dopadnou, se všichni dozvíme až devátého, kdy peníze na účtech budeme mít nebo ne,“ říká František Kuric.

„Vedení by skutečně mělo dělat vše, co je v jejich silách. Většina lidí tu žije z minima a našetřeno nemají vůbec nic. Už nyní se mě někteří zaměstnanci ptají, zda si mají hledat jinou práci. Zatím je ujišťuji, že k tomu nemají důvod, protože zaměstnavatel zatím všechny závazky vůči nim plnil. V případě, že by ale nepřišly mzdy, tak se obávám, že jich jinam odejde hodně a bez zaměstnanců se vyrábět prostě nedá,“ dodává na závěr.

Aby se však zaměstnanci devátého podívali na prázdný účet a desátého nepřišli do práce, to zákon nedovoluje. Zaměstnanci mohou ukončit pracovní poměr až tehdy, kdy výplatu nedostanou ještě patnáct dní po stanoveném výplatním termínu.