Dřevěné překážky vyrůstají v areálu novoborského autobusového nádraží. Firma ParkPilot-ramps z Vamberka tu staví zcela nový moderní skatepark.
Proč jsou překážky ze dřeva, jsme se zeptali jednoho z pracovníků a zároveň bikera Standy Drejsla. „Dřevo je lepší, je míň kluzké a také nedělá takový rámus jako kovové překážky,“ vysvětlil. Firmu řídí dlouholetý biker Zdeněk Kotyza. Tvar překážek vytváří podle vlastních návrhů a konzultuje je jak s bikery tak i se skateboardisty.

„Samozřejmě dodržujeme bezpečnostní normy. Chceme ale, aby navíc naše překážky poskytovaly příjemné ježdění, konzultovali jsme i kvalitu asfaltového povrchu,“ říká Standa Drejsl. Na dřevěnou konstrukci položí překližku z finské břízy, překážky doplní nájezdy z asfaltu a nejnamáhanější plochy budou překryté speciálním odolným povrchem.
„Skatepark vyjde na necelý milion korun. Peníze jsme uvolnili z městského rozpočtu z kapitoly na rozvoj sportovišť,“ upřesnil financování starosta Jindřich Mareš. Město také zaplatilo úpravu asfaltu, protože původní nebyl vhodný pro skateboardy.

„Toto sportoviště bude sloužit především pro mládež mezi dvanácti a dvaceti lety, která vyznává freestyle a nechce být v oficiálních organizacích. Slavnostní uvedení skateparku do provozu je naplánované na 13. září,“ dodal starosta.
Slavnostní otevření plánuje novoborská radnice ve velkém stylu. Kromě jiného se tu představí nejlepší týmy skateboardistů a bikerů, takže se bude na co dívat. Jak prozradil Standa Drejsl, i se svým kolegou z firmy se na zahájení představí.