Řemeslníci českolipské firmy Mistav vybourávali původní dveře a nahradili je novými širšími zárubněmi, které umožňují ošetřovatelskému personálu lepší manipulaci, projíždění s postelemi do pokojů. Celkem bylo v léčebně upraveno přes dvacet stávajících a instalováno nových dveří. Pokoje a chodby jsou čisté a nově vymalované.

Jak potvrdil primář oddělení MUDr. Nikolaj Štaňko, od poloviny září 2008 byla léčebna vybavena novými multifunkčními nemocničními lůžky, novými stolky, vozíky a rehabilitačními pomůckami. Pro letošní rok naplánované investice daleko překročí jeden milion korun. „Děláme to pro vyšší úroveň a atraktivitu léčebny - jak pro pacienty, tak i pro personál.“

O změnách NsP informovala i vedení města Nový Bor a 25. září 2008 si prohlédli v doprovodu generálního ředitele NsP Marcela Zhorného budovu starosta Nového Boru Jindřich Mareš a místostarosta Stanislav Valdman. K dispozici jim byl primář i tým novoborských zdravotníků pracujících v léčebně.
Bývalá LDN v Novém Boru je odloučeným pracovištěm Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, oddělení lůžek následné péče. O začlenění do NsP Česká Lípa rozhodl Liberecký kraj v roce 2004.