Poslanecká sněmovna bude v závěru letošního roku opět rozdělovat balík peněz vyčleněný ze státního rozpočtu. Na pověstném „porcování medvěda“ hodlá tentokrát vydělat i Nový Bor.

„Požádali jsme poslance Cyrila Zapletala a Juraje Ranince, aby podpořili naše úsilí o získání dotace na rekonstrukci objektu mateřské školy v Žižkově ulici. Žádost o finanční podporu ze státního rozpočtu jsme již zaslali na ministerstvo financí,“ sděluje místostarosta Nového Boru Stanislav Valdman a připomíná: „Naposledy jsme přímo ze státního rozpočtu získali dotace na rekonstrukce základních škol na Náměstí Míru a U Lesa.“

Město Nový Bor je zřizovatelem mateřské školy Klíček, která sídlí ve čtyřech samostatných objektech. Nedostatek míst ve školce vedl Novoborské k tomu, aby pro potřeby mateřské školy nechali zrekonstruovat část jedné z budov ZŠ v Arnultovících, a tak letos v září přibylo MŠ Klíček další detašované pracoviště.

Před dvěma lety zastupitelstvo schválilo, aby město postupně rekonstruovalo a modernizovalo objekty MŠ v ulicích Svojsíkova, Palackého a Žižkova. Záměrem města také bylo využít pro potřeby MŠ internátní budovu v Kalinově ulici, kterou město získalo bezúplatně od Libereckého kraje. Potřebám MŠ by měla sloužit i vila v Kalinově ulici. Tento objekt si město od kraje však musí koupit.

Celkové náklady na rekonstrukci budovy MŠ Pohádka v Žižkově ulici přesahují 12 milionů korun. „Pokud se nám podaří získat dotaci, na rekonstrukci objektu se budeme finančně spolupodílet a školka v Žižkově ulici bude zrekonstruovaná v příštím roce,“ předpokládá Stanislav Valdman.