Na kritickém úseku rychlostní silnice u Rádla se za uplynulé tři roky zranilo osm lidí, z toho dva těžce. Na třetí místo nelichotivého žebříčku se v kraji dostala dlouhá zatáčka na silnici I/13 v katastru Bílého Kostela nad Nisou. V daném úseku jihozápadně od obce došlo za uplynulé tři roky ke 14 nehodám, z nichž 8 se neobešlo bez zranění. Devět z těchto nehod se stalo na mokré vozovce.

Nejrizikovější místo v kraji, křižovatka na silnici I/9 v Jestřebí, se v celorepublikovém pořadí dostala na třetí místo. „Za sledované období zde došlo k celkem 20 nehodám, z toho k 15 s následky na zdraví. Tři lidé se zde těžce zranili a 29 lidí se zranilo lehce. K 17 nehodám došlo v důsledku nepřiměřené rychlosti,“ uvedl mluvčí pojišťovny Allianz Václav Bálek.

Mezi nebezpečné úseky patří podle statistik také zatáčka na silnici I/13 západně od Rynoltic se třinácti nehodami a zatáčka v katastru Chlumu u Dubé. Severovýchodně od obce došlo na silnici I/9 celkem k 8 nehodám, během nichž se tři lidé těžce zranili. K šesti z těchto nehod došlo během víkendu.