Jak sám uvedl, jde o odchod z vlastního rozhodnutí. Radnice už vyhlásila výběrové řízení na obsazení jeho pozice.

„Vzdal jsem se funkce k 1. září," potvrdil včera na dotaz Deníku Hladonik. Zdůraznil, že jde o jeho vlastní volbu. „Důvody žádné nejsou, rozhodl jsem se, že chci skončit," doplnil tajemník. Na dotaz, co bude dělat, řekl: „Už mohu jít do důchodu, tak půjdu."

Hladonik ve své funkci tajemníka přežil všechny českolipské porevoluční starosty zvolené po prvních svobodných volbách. Do funkce tajemníka nastoupil v srpnu 1995, když v čele města stál starosta Zdeněk Pokorný. Do té doby Hladonik působil na Úřadu práce. „Právě proto, že to 21. srpna bude už dvacet let, jsem zvolil odchod symbolicky k 1. září," doplnil tajemník.

Námluvy s ANO

O jeho odchodu z radnice se spekulovalo už vloni před podzimními komunálními volbami poté, co se Hladonik začal objevovat ve společnosti lidí z okruhu hnutí ANO 2011 a nechal se i zvěčnit na několika fotografiích, na nichž ANO představovalo svůj tým pro komunální volby v České Lípě. Na volební kandidátce ale jeho jméno nakonec chybělo a Hladonik ve své funkci tajemníka sledoval další střídání starostů.

Po Zdeňku Pokorném, Jiřím Pazourkovi, Petru Skokanovi a Haně Moudré je současná starostka Romana Žatecká už pátým vrcholným představitelem města, který s Janem Hladonikem coby šéfem úřadu města spolupracoval.

Přihlášky do výběrového řízení na pozici, kterou Hladonik opouští, mohou zájemci zasílat do 15. června.